Rejsclub.pl – wzrost sprzedaży o 27 proc.

archiwum Rejsclub.pl

Rejsclub.pl podsumował właśnie sprzedaż za 2015 rok. W drugim półroczu minionego roku wzrost sprzedaży wyniósł aż 27 proc. Na te wyniki sprzedaży ma wpływ nie tylko rosnące zainteresowanie klientów rejsami wycieczkowymi, ale również poczynione w ubiegłym roku zmiany w strukturze firmy, rozwój działu incentive, poszerzenie oferty o nowe produkty (m.in. rejsy rzeczne, żaglowe, pakiety dynamiczne), liczne warsztaty i zwiedzania statków wycieczkowych organizowane dla agentów, inwestycje w system rezerwacyjny oraz marketing.
W styczniu Rejsclub.pl dodatkowo poczynił ukłon w stronę agentów i podniósł im prowizje za sprzedaż na 2016 rok. Było to możliwe dzięki dobrym wynikom w 2015 roku i uzyskaniu lepszych warunków współpracy z częścią armatorów.

Anna Birna, dyrektor sprzedaży w Rejscliub.pl, podkreśliła: “W pierwszych tygodniach bieżącego roku obserwujemy rosnące zainteresowanie klientów rejsami wycieczkowymi, gdyż jest to jedna z bezpieczniejszych wakacyjnych propozycji. Statki wycieczkowe są nowoczesne, tworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pasażerów. Załoga jest profesjonalna i specjalnie przeszkolona. Armatorzy dokładają wszelkich starań, aby pasażerowie mogli beztrosko cieszyć się podróżowaniem po świecie. Wszystkie osoby wchodzące na statek są rejestrowane i poddawane szczegółowym kontrolom bezpieczeństwa. Bagaż jest prześwietlany jak na lotniskach. Pierwszego dnia rejsu wszyscy goście muszą przejść obowiązkowe szkolenie bezpieczeństwa, tzw. alarm próbny. Tak jak wszędzie w ostatnich latach procedury na statkach zostały mocno zaostrzone. To samo dotyczy tras, kiedyś wyznaczano je pod kątem atrakcji turystycznych, dzisiaj ogromny wpływ na nie mają działania terrorystów. Jeśli w danym kraju coś niedobrego się wydarzy, trasa natychmiast jest zmieniana a potencjalnie niebezpieczny port zastępowany innym. I tak w ubiegłym roku z rozkładów rejsowych zniknął Tunis czy Alexandria, w tym roku już niewiele statków zawija do Hajfy i co rusz kolejny armator rezygnuje ze Stambułu. Portów na świecie jest mnóstwo, więc to żaden problem zastąpić jedno ciekawe miejsce jeszcze ciekawszym. Nic więc dziwnego, że klienci nie boją się tej formy spędzania urlopu i coraz więcej z nich wybiera na swój urlop właśnie rejs statkiem wycieczkowym. Tym bardziej, że rejsy są coraz tańsze, więc mają dużą szansę stać się hitem tegorocznych wakacji. “