Rego-Bis uruchamia nową albańską ofertę

Rzeka Vjosa /fot. Rego-Bis

W ostatnich latach Albania stała się popularnym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków. Rego-Bis w 2015 jako pierwsi w kraju uruchomili połączenie czarterowe do Tirany i od tamtej pory stale rozszerzają swoją albańską ofertę.

W odpowiedzi na potrzeby klientów, biuro podróży Rego-Bis wprowadziło do swojej oferty wycieczki będące połączeniem wszystkiego z czego słynie Albania: wypoczynku nad wybrzeżem, doświadczania unikalnej przyrody, bogatej historii oraz poznawania kuchni i kultury regionu. Podczas wyjazdu Rego Adrenalina w Albanii turysta będzie miał okazji doświadczyć piękna tego zakątku Albanii z dwóch niecodziennych perspektyw: spływu raftingowego pośród dziewiczej przyrody rzeki Vjosa i oraz przejazdu jeepami malowniczą trasą SH8.

„Albańska rzeka Vjosa to największy naturalny system rzeczny i jeden z ostatnich dzikich ekosystemów na kontynencie. Nie bez przesady nazywany błękitnym sercem Europy. Nasi klienci, którzy udadzą się z nami w tę podróż, będą mogli podczas trwającego około 2 godziny spływu podziwiać nietknięte ręką człowieka kaniony i starorzecza oraz obcować z dziewiczą, wręcz endemiczną przyrodą” –  informuje Agnieszka Habryka, wicedyrektor ds. produktu Rego-Bis.

Od tego roku Vjosa, jako jedyna rzeka w Europie, została ogłoszona parkiem narodowym.

„Piękno Albanii będzie można podziwiać również podczas jeep safari, odbywającego się przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych w Europie – zjawiskową SH8 znaną z programu Top Gear. Podczas wyjazdu nie tylko będziemy podziwiać malownicze widoki, ale również odwiedzimy tradycyjną albańską wieś i odwiedzimy tajemniczy zamek w Porto Palermo, który według legend został zbudowany przez Alego Paszę dla ukochanej żony” – dodaje Agnieszka Habryka.

Podczas pobytu w Sarandzie warto również zobaczyć miasto tysiąca schodów, czyli Gjirokastry. Nazywana miastem muzeum figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Gjirokastra położona jest u stóp potężnej fortecy, które obejmuje setki domów z charakterystycznymi kamiennymi dachami i drewnianymi balkonami. Dla miłośników historii przygotowano również inny program – „W mieście Tysiąca Schodów! I nie tylko!” w którym przewidziano zwiedzanie Gjirokastry oraz greckiej Pargi.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center