Region Ski amade gotowy na zimę

archiwum Ski amade

W największym austriackim regionie narciarskim przed nadchodzącym sezonem zainwestowano 44 mln euro na unowocześnienie infrastruktury narciarskiej. Przebojem sezonu zaś może być festiwal narciarstwa i wina.

W Ski amade na narciarzy czeka 90 wyciągów krzesełkowych, 47 kolejek gondolowych, 81 orczyków i 52 wyciągi dla początkujących. Mogą one wywieźć w godzinę 365 tysięcy osób, które mogą jeździć na 680 kilometrach tras zjazdowych: 275 km – niebieskich, 390 km – czerwonych i 95 km – czarnych. Do dyspozycji gości jest 97 250 miejsc noclegowych.

Jak podkreślił Christoph Eisinger, dyrektor zarządzający Ski amadé: „Za przygotowanie tras i sprawne funkcjonowanie wyciągów 1 900 pracowników kolei linowych oraz 4500 armatek śnieżnych. Naśnieżaniu podlega ponad 90 proc. regionu Ski amadé, czyli ok. 684 km wszystkich tras. Na kolejne lata planujemy już kilka ważnych projektów. Tej zimy koncentrujemy się na jakości i gwarancji naśnieżenia. Będzie to krótka chwila wytchnienia przed dalszymi dużymi inwestycjami. Przed tym sezonem i w trakcie niego na nowe inwestycje wydamy 44 mln euro.”

Gospodarze regionu przygotowali zniżki dla różnych grup klientów. Seniorzy powyżej 60. Roku życia mogą do 24 grudnia 2015 oraz od 2 do 10 kwietnia 2016 roku skorzystać z oferty, obejmującej specjalny 7-dniowy program pobytu połączony z ufundowanym przez uczestniczące
w akcji hotele prezentem w postaci 6-dniowego karnetu narciarskiego.
Na przykład: 7 noclegów w hotelu 3-gwiazdkowym ze śniadaniem i obiadokolacją w pokoju 2-osobowym wraz z 6-dniowym karnetem narciarskim już od 359 euro za osobę.

Z kolei na wczesną w tym roku Wielkanoc przygotowano Wielkanocną Promocję Rodzinna: od 12 marca 2016 roku aż do końca sezonu na dzieciom do lat 15 przysługuje pobyt gratis, jeżeli przynajmniej jedno z rodziców wykupi 6-dniowy karnet narciarski. Ponadto w wielkanocnym koszyku atrakcji jest wiele ciekawych imprez i ofert dla rodzin na całym obszarze Ski amadé.
Przykład: 7 noclegów w apartamencie wakacyjnym wraz z 6-dniowym karnetem narciarskim dla 4 osób (2 dorosłych i 2 dzieci) już od 916 euro.

Weekendowa zniżka dla młodych gości oznacza z kolei, że dzieci (roczniki 2000–2009) i młodzież (roczniki 1997–1999) otrzymują w weekendy rabat do 35% na regularną cenę karnetu. Cena: koszt karnetu dziennego to 16 euro dla dzieci i 26 euro dla młodzieży.

W regionie będzie można także obejrzeć wielkie imprezy sportowe:
Imprezy najwyższej rangi na trasach Ski amadé w styczniu 2016 roku:
9 i 10 stycznia w Gastein zaplanowany jest snowboardowy Puchar Świata FIS
w slalomie równoległym.
12 stycznia we Flachau odbędzie się nocny slalom kobiet w ramach Pucharu
Świata Audi FIS.
26 stycznia Schladming gościć będzie spektakularny „Nightrace” w ramach
Pucharu Świata mężczyzn FIS.

Nowością tego sezonu i przewidywanym przebojem będzie najwyższy targ w Alpach, który będzie ukoronowaniem trwającego od 12 do 19 marca 2016 r. festiwalu narciarstwa i wina (Ski- und Weingenusswoche). Na straganach będzie można zakupić tradycyjne lokalne wyroby – rozmaite gatunki sera, wiejski boczek, salami z dziczyzny, alpejskie herbatki ziołowe, domowy dżem jagodowy, wysokogatunkowe winiaki i wiele innych. Ponadto będzie można degustować specjały takie jak Plattlkrapfen (rodzaj pączków) z kapustą kiszoną czy prawdziwe Kasnocken (kluski zasmażane z serem i cebulą) z regionu Pinzgau. Każdy gość na koniec pobytu będzie miał okazję do zaopatrzenia się w ser z targu na hali Weitmoser Schlossalm, wędzoną rybę zakupioną przy gospodzie Jungerstube i wódkę z szyszek sosny alpejskiej oferowaną przy restauracji Gamskogelhütte.
W tym okresie odbędą się liczne imprezy poświęcone austriackiej kulturze wina i produktom regionalnym. Ich miejscem będą zarówno położone w dolinach hotele, jak i lokale gastronomiczne na terenach narciarskich. Partnerami Ski- und Weingenuss w Ski amadé jest obecnie 20 barów i restauracji. Są one oznakowane plakietką umieszczoną przy wejściu z certyfikatem i wyróżniają się – oczywiście również poza okresem festiwalu – bogatym wyborem austriackich win, wykwintnymi regionalnymi daniami oraz wyjątkową kulturą obsługi. W menu wyszczególniono i opatrzono wyraźnym oznaczeniem geograficznym specjalne dania regionalne. Codziennie w ofercie lokali znajdują się przynajmniej dwa regionalne dania przyrządzone z lokalnych produktów.