Ras Al Khaimah ustanawia dwa nowe rekordy Guinness’a

fot. RAK

Ras Al Khaimah powitał Nowy Rok rekordowym ośmiominutowym pokazem fajerwerków i dronów, ustanawiając dwa nowe rekordy Guinness’a w spektaklu, który rozświetlił niebo wzdłuż 4,5 km odcinka nabrzeża. Emirat po raz kolejny przeszedł do historii dzięki pokazowi, podczas którego zostały pobite rekordy Guinness World Records w kategoriach: „Najdłuższy łańcuch wodnych pływających fajerwerków” i „Najdłuższy pokaz dronów w linii prostej”.

Pokaz wykorzystywał techniki, których nigdy wcześniej nie próbowano, czyli kombinację 1050 dronów LED, wodnych pływających fajerwerków i akrobatyczny pokaz piro-samolotów, a wszystko to w choreografii nawiązującej do logo Emiratu symbolizującego morze, pustynie i góry i do muzyki skomponowanej specjalnie na tę uroczystość.

„Pobicie dwóch kolejnych rekordów Guinness World Records przygotowało grunt pod niezapomnianą noc, która zgromadziła tysiące odwiedzających i mieszkańców. Miniony 2023 był wyjątkowym rokiem dla turystyki w Ras Al Khaimah, z licznymi osiągnięciami i najwyższą w historii liczbą odwiedzających, zbliżając Emirat do nakreślonego celu przyjęcia ponad 3 milionów odwiedzających rocznie do 2030 roku” – powiedział Raki Phillips, dyrektor generalny Biura Promocji Turystyki i Rozwoju Ras Al Khaimah.

Uroczystości przyciągnęły ponad 50 tys. widzów. Powitanie nowego roku z biciem rekordów Guinnessa organizowane jest od pięciu lat przez Biuro Promocji Turystyki i Rozwoju Ras Al Khaimah.