Rainbow zabrał dzieci z Fundacji Happy Kids na wakacje

archiwum Rainbow

Z myślą o wsparciu edukacji dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i spełnieniu ich marzeń o zagranicznych wakacjach, Rainbow ufundował nagrodę główną w zorganizowanym przez Fundację konkursie „Ekstra Klasa Domów”. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie był tygodniowy wyjazd na Cypr dla wszystkich podopiecznych zwycięskiego Domu wraz z ich opiekunami.

W ramach konkursu podopieczni wszystkich Rodzinnych Domów Dziecka w ciągu całego roku szkolnego zbierali punkty w różnych kategoriach w tym za wyniki w nauce, organizację pracy, własną inicjatywę czy kreatywność. Zwycięskim Domem został Rodzinny Dom Dziecka Happy Kids w Wałbrzychu.

Dzieci ze zwycięskiego Domu wraz ze swoimi opiekunami, pojechali we wrześniu na wymarzone zagraniczne wakacje na Cypr. Dla większości dzieci był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Podczas tygodniowego pobytu było miejsce na odpoczynek, słoneczne kąpiele, zabawy, zwiedzanie a przede wszystkim była to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Zgodnie z otrzymanymi po wyjeździe relacjami, wszyscy wrócili z wyjazdu wypoczęci i zachwyceni.

Aleksander Karasiński, prezes Fundacji Happy Kids, powiedział: „Takie wspólne wyjazdy są bardzo potrzebne zarówno dzieciom jak ich opiekunom a trwający przez cały rok szkolny konkurs pełni dodatkową rolę motywującą.. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Rainbow i liczymy, że dzięki ich dalszemu wsparciu będziemy mogli spełniać kolejne marzenia docierając do jak największej liczby dzieci i ich rodzin.”

W ramach dotychczasowej współpracy z Happy Kids, Rainbow m.in. sfinansował odnowienie Happy Busów, zapewnił cykl szkoleń dla animatorów i wolontariuszy Fundacji czy przeprowadził zbiórki rzeczowe dla dzieci. W maju 2019 wszystkie Mamy, na co dzień opiekujące się podopiecznymi Fundacji, mogły dzięki pomocy Rainbow pojechać na tygodniowy wypoczynek na Kretę.

Happy Kids od 16 lat otacza opieką osierocone maluchy oraz dzieci, które nie mogą się wychowywać w domach biologicznych rodziców. Tworzy dla nich Rodzinne Domy Dziecka – jest ich już 14, planowane jest otwarcie dwóch kolejnych. Pomaga także ubogim i chorym (w tym na nowotwory) dzieciom z terenów wiejskich.