Qtravel.ai finalistą konkursu Phocuswright Europe 2021

fot. archiwum Qtravel.pl

Konkurs Phocuswright Europe 2021 Launch, to jeden z najważniejszych konkursów na świecie dla innowacyjnych firm i startup’ów technologicznych związanych z branżą travel. Qtravel.ai jest pierwszą polską marką, która wypracowała szansę na prezentację swoich wizji i rozwiązań przed gremium ogólnoświatowych kreatorów, wizjonerów i inwestorów technologii jutra.

W finale, który odbędzie się w tym roku w ostatnim tygodniu czerwca spotka się 5 firm z Europy, a najlepsza z nich wyjedzie na amerykański finał, prezentujący super innowatorów z całego świata.

Phocuswright jest wiodącym analitykiem rynku podróży, turystyki i hotelarstwa na świecie. Bez wątpienia, należy do najczęściej cytowanych, obdarzonych najwyższy stopniem zaufania źródeł danych, informacji i analiz. Coroczna edycja jego konkursu dla startupów (Summit) i dojrzałych firm (Launch) jest dla jego uczestników, a zwłaszcza finalistów, przepustką do świata innowatorów technologicznych w branży podróżniczej

Konferencje Phocuswright pozwalają innowatorom z całego świata zaprezentować pomysły, które mają szanse zmienić branżę turystyczną. Wśród dotychczasowych laureatów są m.in.: Kiwi.com, Airhelp.com, Mezi.com czy Hipmunk.com – powiedziała Kimberli Campetti reprezentująca organizatora.

Qtravel.ai jest marką należącą do gdańskiej spółki Q&Q, właściciela Qtravel.pl. Nowy brand zastąpił dotychczasową usługę API autorskiej wyszukiwarki turystycznej i stał się technologicznym projektem poszukującym już nie tylko szybkiego wyszukiwania w języku naturalnym, ale skupiający swoją uwagę na badaniu i rozwoju innowacyjnych projektów technologicznych dla branży turystycznej.

Agnieszka Kukałowicz, CEO Qravel.ai, podkreśliła: „Tworząc Qtravel.pl zawsze mocno stawialiśmy na technologię. Od początku nasz pomysł na wyszukiwanie imprez turystycznych znacznie różnił się od tego co i jak robi nasza krajowa konkurencja. Czas pokazał, że był to dobry pomysł. Dziś nasza technologiczna marka Qtravel.ai, powstała w efekcie realizowanych programów unijnych, staje się samodzielnym, silnym, rozpoznawalnym i śmiało mogę powiedzieć docenianym projektem. Bycie finalistą Phocuswright Europe 2021 Launch brzmi jak spełnienie marzeń, a przecież my się dopiero rozkręcamy.”

Qtravel.ai jest platformą, która udostępnia zaawansowane technologie oparte na rozwiązaniach sztucznej inteligencji w postaci usług typu SaaS dla podmiotów branży turystycznej. Jej celem jest dostarczenie w pełni konfigurowalnych i gotowych do użycia usług wyszukiwania opartych na algorytmach rozumienia języka naturalnego, które przedsiębiorcy turystyczni mogą szybko zintegrować ze swoimi rozwiązaniami (np: na stronie internetowej). W 2020 roku spółka pozyskała 2 granty badawczo-rozwojowe (NCBIR “Szybka Ścieżka”) na rozwój narzędzi dla branży turystycznej opartych na sztucznej inteligencji (wartość grantów: 8 mln zł, wartość dofinansowania: 5,7 mln zł) oraz granty na ekspansję marki na rynkach zagranicznych(Go to Brand, Pomorski Broker Eksportowy.

Finał konkursu Phocuswright Europe 2021 Launch odbędzie się w tym roku online w dniach 28-30 czerwca. Tegoroczna edycja jest 8. z rzędu i trwa nieprzerwanie od 2014 roku.

www.qtravel.ai