Puchar Świata w narciarstwie alpejskim od 20 stycznia w Jasnej Chopok

fot. archiwum TMR

Jasna Chopok, słowacki ośrodek narciarski, szykuje się na powrót najlepszych narciarek świata na Audi FIS Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20 i 21 stycznia 2024 roku – w sobotę w slalomie gigancie a dzień później w niedzielę w slalomie.

Jasna Chopok, słowacki ośrodek narciarski, przygotowuje się do zawodów Audi FIS Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w dniach 20 i 21 stycznia 2024 roku. Porównując do poprzednich zawodów w 2021 roku, organizatorzy cieszą się zainteresowaniem ze strony słowackich kibiców. Oficjalna przedsprzedaż biletów ruszyła 10 października 2023. Bilety dostępne będą wyłącznie online na stronach worldcupjasna.sk oraz jasna.sk. Cena biletów już od 35 euro, z opcją tańszych wejściówek dla dzieci w wieku 6-12 lat (28 euro), a dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp jest darmowy.

„Uruchomienie sprzedaży biletów jest dla nas przełomową chwilą, która nas jeszcze bardziej przybliża do zawodów. Nasz zespół organizacyjny pracuje od wielu miesięcy bardzo intensywnie nad przygotowaniem imprezy, a teraz do „gry” wchodzą także narciarscy kibice, którzy poprzez zakup biletów będą mogli na żywo uczestniczyć w najważniejszym wydarzeniu sportowym na Słowacji w przyszłym roku. Już teraz możemy śmiało stwierdzić, że będzie to wyjątkowe wydarzenie sportowe z udziałem najlepszych narciarek świata oraz z bardzo bogatym programem kulturalno-rozrywkowym, jakiego pod Chopokiem jeszcze nie było.  W związku z tym, że liczba osób na widowni zawodów jest limitowana, proponujemy każdemu zainteresowanemu zakup biletów jak najwcześniej – również dlatego, że pierwsze bilety na zawody sprzedawane będą w najbardziej atrakcyjnych cenach dla posiadaczy kart Gopass” – poinformował Jiří Trumpeš, przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów Audi FIS Pucharu Świta 2024.

Szef komitetu organizacyjnego Jiří Trumpeš wspólnie z prezydentem Słowackiego Związku Narciarskiego Martinem Paško uroczyście przekazali pierwszy bilet na obydwa dni zawodów Audi FIS Pucharu Świata w Jasnej Adrianowy Štempelowi, który jest posiadaczem Sprytnej Sezonówki.

„Jako prezydent Słowackiego Związku Narciarskiego jestem dumny z tego, że nasza profesjonalna praca i działania w sekcji narciarstwa alpejskiego są wysoko docenione także ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Jako zaufany partner FIS w nagrodę otrzymaliśmy po raz kolejny możliwość organizacji zawodów Pucharu Świata w Jasnej pod Chopokiem. Nasi partnerzy, przede wszystkim Spółka Tatry Mountain Resorts (TMR), ale również inne znaczące firmy oraz instytucje wspólnie z nami wierzą, że przyszłoroczne zawody Audi FIS Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w 2024 roku w Jasnej zorganizujemy na najwyższym poziomie. Możliwość zaprezentowania się przed ponad 150 mln widzów na całym świecie nie zdarza nam się codziennie” – podkreślił Martin Paško, prezydent słowackiego związku narciarskiego (ZSL).

Powrót najlepszych narciarek świata do Jasnej Chopok

Jedną z największych gwiazd na styczniowych zawodach Audi FIS Pucharu Świata pod Chopokiem będzie mistrzyni olimpijska w slalomie Petra Vlhová. Stoki w Jasnej zna bardzo dobrze, ponieważ właśnie tam rozpoczynała swoją przygodę z narciarstwem i regularnie tam trenuje.

„Bardzo się cieszę, że zawody Pucharu Świata ponownie wracają do Jasnej na Słowacji a ja będę mogła w nich uczestniczyć. Będzie to dla mnie także dodatkowa pozytywna motywacja. Cieszę się również na moich wspaniałych kibiców oraz ich doping, który mi bardzo pomaga i wspiera. Mam nadzieję, że będę w znakomitej formie i będę im się mogła odwdzięczyć dobrymi wynikami” – zdradziła słowacka narciarka.

Również dla Spółki TMR będą zawody Audi FIS Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Jasnej prestiżowym wydarzeniem.

„Puchar Świata pod Chopokiem przygotowujemy już po raz trzeci w ciągu ostatnich ośmiu lat. We współpracy ze Słowackim Związkiem Narciarskim, wolontariuszami, gminą Demänovská Dolina oraz innymi partnerami uczynimy wszystko, aby zawody w Jasnej były tą najlepszą reklamą dla narciarstwa, regionu Liptov i całej Słowacji,” – poinformował  Branislav Kačkovič, dyrektor zarządzający ośrodków TMR na Słowacji.

Podczas zawodów narciarskich Pucharu Świata ośrodek Jasna Chopok będzie otwarty – zamknięte zostaną tylko trasy zjazdowe Petra Vlhová, Majstrovská i Biela Púť.