Przyjeżdżajcie do Izraela

AG

Uzi Landau, minister turystyki Izraela, podczas Kongresu Polskiej Izby Turystyki, który skończył się 8 dni temu w Tel Avivie, powiedział na spotkaniu z zarządem PIT i dziennikarzami: „Zawieźcie do Polski przekaz – Izrael jest bezpieczny i czeka na Polaków.”

Landau powiedział także m.in.: “Izrael to najbezpieczniejszy kraj na Bliskim Wschodzie. Co przyciąga turystów do Izraela? To mały kraj a ma wielkie znaczenie dla historii, tradycji i dla trzech wielkich religii świata. Rozmawiałem z ministrem Tomaszem Jędrzejczakiem o współpracy między naszymi krajami. Tu, podczas kongresu Polskiej Izby Turystyki, jak słyszałem, odbył się niezwykle udany workshop z udziałem naszych przedsiębiorców.

Mam nadzieję, że zaowocuje on umowami i przyjazdami polskich grup. Słyszałem też, ze uczestnicy Kongresu są pod dużym wrażeniem tego co już zobaczyli w Izraelu. Nasze narody mają wieloletnią wspólną historię, wystarczy wspomnieć, że pierwszych sześciu premierów Izraela pochodziło z Polski, ze praktycznie każdy ważny polityk miał pochodzenie polskie. Oczywiści, oba narody pamiętają o tym się wydarzyło w przeszłości i pracujemy nad tym, by nigdy się to nie powtórzyło.
Wizyta przedstawicieli Polskiej Izby Turystyki to bardzo ważna dla nas sprawa. Ważnym bowiem elementem poznawania wzajemnego kultury i tradycji różnych krajów jest turystyka.

Cieszę się, że coraz więcej Polaków odwiedza nasz kraj. Dzięki temu buduje się więź między obywatelami naszych krajów. A dzięki temu stosunki między naszymi krajami będą jeszcze lepsze. Bo stosunki między krajami tak naprawdę zależą od tego, jak ludzie z danych krajów się znają.
Polacy doceniają w Izraelu nie tylko to, że jest Ziemią Świętą. Na małym obszarze mogą zobaczyć różnorodność zabytków i krajobrazów. W Tel Awiwie mamy mieszankę nowoczesnej metropolii i starej Jaffy, z cichymi zaułkami i śladami wielu wieków historii. Mamy pustynię, góry – a w nich słynną twierdzę Masadę – i mamy depresję Morza Martwego. Mamy plaże nad Morzem Śródziemnym i nad Morze Czerwonym. Mamy wreszcie Jerozolimę – Święte Miasto trzech religii. I wszędzie mamy blisko. Jesteśmy małym krajem o wielkiej historii, tradycji i kulturze. A także o smacznej zróżnicowanej kuchni.

Izrael to nie tylko popularny kierunek wycieczek rekreacyjnych i pielgrzymek, to również idealne miejsce do zorganizowania kongresu czy konferencji. Infrastruktura Izraela daje możliwość zorganizowania eventu nawet dla 10.000 uczestników. Turystyka biznesowa jest jedną z gałęzi turystyki, na którą stawiamy w pierwszej kolejności. Mamy doskonałe zaplecze dla organizatorów MICE, obiekty wyposażone w najnowsze technologie, systemy oświetleniowe i translatorskie, wielojęzyczną obsługę. W zakresie organizacji konferencji oferujemy obsługę na najwyższym poziomie. W 2012 roku w Izraelu gościło ponad 40 000 uczestników kongresów i konferencji. Największym centrum konferencyjnym w Izraelu jest ICC Jerozolima, które zostało niedawno zmodernizowane i obecnie oferuje 27 hal konferencyjnych o różnych gabarytach. Łącznie powierzchnia konferencyjna wynosi 48 tysięcy mkw. Można tam organizować eventy liczące do 10.000 uczestników.”

Słowa ministra skomentował Grzegorz Chmielewski, wiceprezes PIT odpowiedzialny za organizację Kongresu w Izraelu,: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu usług, które nam zaoferowano. Kongres PIT w Izraelu jest jednym z najbardziej udanych zorganizowanych przez nas wydarzeń, właśnie dzięki profesjonalizmowi naszych gospodarzy. Tutejsi organizatorzy eventów, tacy jak firma Imagine, z którą współpracowaliśmy przy Kongresie, dokładają wszelkich starań, by świadczyć usługi na najwyższym, światowym poziomie.”

Uzi Landau zakończył: „Jesteśmy krajem bezpiecznym. Chciałbym, żebyście zawieźli do Polski przekaz: Izrael jest bezpieczny i czeka na Polaków. Znajdą tu wszystko, co lubią podczas wakacji: słonce, plaże, zabytki, uśmiechniętych, bawiących się i gościnnych ludzi.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center