Przedsmak Mołdawii w technologii 360°

materiały prasowe

Wystartowała nowa strona, na której prezentowane są największe skarby Mołdawii. 

Wchodząc na stronę www.360.moldova.travel należy na mapie wybrać miejsce, które chcemy zobaczyć, a zdjęcia i filmy pozwolą przenieść się w czasie i przestrzeni. To dobry sposób by przekonać się jak wiele ma do zaoferowania Mołdawia.

Atrakcje zostały podzielone na 4 grupy: wino, jedzenie, miejsca, doświadczenia. Wybierając jedną z nich podświetlają się określone lokalizacje. Najwięcej propozycji znajdziemy w sekcji wino i jedzenie. Przykładowo można wybrać się na wirtualną wycieczkę do dwóch wyjątkowych winiarni, tj. Mileştii Mici, w której znajduje się największa kolekcja win i do Cricovej, która ma najdłuższe na świecie podziemne piwnice. Obie zostały odnotowane w Księdze Światowych Rekordów Guinnessa. Nie brak też mniejszych winiarni, jak np. Asconi, Castel Mimi, Chateau Purcari czy Et Cetera, których wina są coraz bardziej cenione, a serwowane na miejscu do dań lokalnej kuchni tworzą wyśmienite połączenie.

W części dedykowanej miejscom na uwagę zasługuje Stary Orgiejów, rezerwat archeologiczno-przyrodniczy zlokalizowany na północ od Kiszyniowa, który słynie przede wszystkim z pięknych klasztorów wykutych w skale. Warta uwagi jest też miejscowość Curchi z zespołem klasztornym. Innych wrażeń dostarczy wizyta w twierdzy w Sorokach na północy kraju, czy w Casa Parinteasca, domowym muzeum, w którym kultywowane są lokalne tradycje.

W bazie zdjęć i filmów przygotowanych w technologii 360° znajdują się najważniejsze i najpopularniejsze atrakcje, a jej zasoby będą sukcesywnie rozbudowywane. Nawigowanie jest proste i intuicyjne, dzięki czemu w krótkim czasie można zapoznać się z bogactwem atrakcji dostępnych w Mołdawii.

Więcej informacji o Mołdawii wraz z kalendarzem wydarzeń znajduje się na stronie www.moldova.travel/pl/.