Prawie pół miliona przyjazdów do Izraela w ciągu miesiąca

Go Israel

Październik 2018 był najlepszym miesiącem w historii turystyki przyjazdowej do Izraela. Według izraelskiego Centralnego Biura Statystycznego zarejestrowano około 486 tys. przyjazdów. To wzrost o ok. 14 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

“W październiku padł historyczny rekord z niespotykaną dotąd, imponującą liczbą prawie pół miliona turystów, którzy odwiedzili Izrael w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Turystyka przyjazdowa ma znaczący wpływ, zarówno na gospodarkę Izraela, jak i – co nie mniej ważne – na jego wizerunek. Jestem przekonany, że nadal będziemy świadkami gwałtownego wzrostu liczby turystów przybywających do Izraela i zakończymy rok kolejnym rekordem” – komentuje Minister Turystyki Izraela Yariv Levin.

Dobra passa i efekty promocji

W okresie od stycznia do października 2018 r. do Izraela przyjechało 3,4 miliona ludzi, co stanowi wzrost o około 15 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym, przy średnim czasie pobytu wynoszącym osiem dni. Przychody z turystyki przekroczyły dotychczas 18 miliardów szekli.

Statystyki porównujące okres od stycznia do października 2018 r. wskazują również na znaczny wzrost przyjazdów turystów z krajów, w których Izrael podejmuje działania marketingowe – Polska: ok. 90 proc.; Czechy: ok. 40 proc.; Rumunia: ok. 40 proc.; Węgry: ok. 40 proc.; Włochy: ok. 35 proc.; Holandia: ok. 30 proc.; Niemcy: ok. 25 proc.; Hiszpania: ok. 20 proc.; USA: ok. 15 proc.

Do Izraela na festiwal muzyczny

Z kolei w listopadzie do Izraela zjadą się melomani, bo w dniach 7 – 17 listopada w Jerozolimie i Tel Awiwie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, łączący izraelską scenę muzyczną z muzyką światową. Koncerty odbywają się w takich miejscach jak m.in. Żółta Łódź Podwodna, Mifaal, Muzeum Wieży Dawid w Jerozolimie oraz w Tel Awiwie – w klubie HaEzor oraz w hostelu Abraham.

To wielka impreza, dzięki której można zobaczyć najlepszych izraelskich artystów i posłuchać ich utworów. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu muzyków i przedstawicieli branży z całego świata, w tym z takich krajów jak: Chiny, Japonia, Tajwan, USA, Rosja, Australia i Europa.