Połączenie lotnicze Londyn – Poprad

AG

W minioną niedzielę, odbył się pierwszy lot na trasie ze stolicy Wielkiej Brytanii pod Tatry Wysokie. Airbus 320 w linii lotniczych Wizzair będzie latał na tej trasie cztery razy w tygodniu. Według ocen fachowców połączenie ma potencjał nie tylko zimą, ale i przez cały rok. Pozwoli gościom z Wielkiej Brytanii szybko dostać się pod Tatry i korzystać nie tylko z ich uroków, ale i z termalnego aquaparku w Popradzie czy pola golfowego.

Ján Mokoš, prezes zarządu regionalnej organizacji ruchu turystycznego Región Vysoké Tatry, powiedział: „Nasza regionalna organizacja oraz organizacja regionu Liptov, wsparły finansowo realizację połączenia Popradu z Londynem, poprzez akcję marketingowo-promocyjną. Wierzymy, że przyniesie ona na Wyspach efekty i pozwoli zapełnić samoloty. Wierzymy, że mimo konkurencji innych kierunków, to połączenie odniesie sukces. Naszym atutem jest to, że lotnisko od stoków narciarskich dzieli nieco więcej niż kwadrans jady samochodem a najbliższy hotel czterogwiazdkowy jest oddalony o 5 minut jazdy. Nasze atrakcje narciarskie, usługi hotelowe są na najwyższym poziomie a ceny niższe niż w Alpach.”

Z kolei Marta Kučerová, dyrektor generalny Słowackiej Agencji Ruchu Turystycznego (SACR) dodała: „SACR ocenia uruchomienie nowego połączenia lotniczego bardzo pozytywnie i będziemy je reklamować już najbliższych targach turystycznych WTM w Londynie. Według naszych analiz, rynek brytyjski ma dla Słowacji wielki potencjał. Jesteśmy przekonani, że możliwość wylądowania samolotem u stóp Tatr, zainspiruje Brytyjczyków do podróży do Popradu.”

Samoloty będą latać z londyńskiego Luton do Popradu cztery razy w tygodniu: wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę. Najniższa cena biletu to 29,99 euro.
Warto wspomnieć, że jeszcze trzy sezony temu, do Popradu latały samoloty polskiego Eurolotu z Gdańska i Warszawy. Niestety nasz przewoźnik się wycofał i na razie nie wraca na tę trasę. Tymczasem do Popradu, oprócz z Londynu, można już latać także z Rygi.