Podčetrtek zwycięzcą EDEN-u na Słowenii.

matariały prasowe

Głównym tematem tegorocznej edycji konkursu na Najlepsze Europejskie Kierunki Turystyczne EDEN jest turystyka zdrowotna i wellness. Finalistami są Dolna Kraina i Podčetrtek, położone we wschodniej Słowenii.

Maja Pak, dyrektor STO (Słoweńska Organizacja Turystyczna), powiedziała: “Podčetrtek zdobył uznanie jury dzięki bogatej ofercie turystycznej zbudowanej na autentycznych, wysokiej jakości lokalnych usługach trzech gmin wspólnie tworzących innowacyjny pomysł na wellness. Zrównoważona turystyka jest powodem, dla którego STO od lat aktywnie angażuje się w projekt EDEN doceniający kameralne i urokliwe miejsca, ukierunkowane na zrównoważony rozwój i gwarantujące pięciogwiazdkowe wrażenia w naszym kraju.”

Podčetrtek jest przykładem udanej współpracy trzech sąsiadujących ze sobą gmin.

Włodarze podkreślają, że jest to idealne miejsce na aktywny, zdrowy i spokojny wypoczynek. Podčetrtek zwraca uwagę, dzięki koncepcji opartej na zrównoważonym rozwoju, czego dowodem jest złote odznaczenie Zielona Słowenia przyznawane w ramach programu zielonego rozwoju słoweńskiej turystyki.

Oboje finalistów, Podčetrtek i Dolna Kraina, otrzymają wsparcie STO w postaci działań promocyjnych. Wśród w sumie ponad 140 miejsc wyróżnionych dotychczas w konkursie, znajduje się aż 8 reprezentantów Słowenii: Podčetrtek, Koper, Brda, Laško, Idrija, rzeka Kupa, Solčavsko i Dolina Soczy.