Plaże w emiracie Sharjah przebojem lata

archiwum agodahotel

Hotele w nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych w emiracie Sharjah przeżywają prawdziwy najazd turystów. W pierwszej połowie tego roku było ich ponad 180 tys.

Większość z nich stanowili Europejczycy, wyprzedzając tradycyjnie największą do tej pory grupę gości z krajów znad zatoki Perskiej. Wynik za miesiące letnie będzie równie udany z uwagi na masowe imprezy odbywające się w Sharjah.

Khalid Jasim Al Midfa, dyrektor generalny ds. handlu i rozwoju turystyki lokalnego rządu powiedział: “Wysoka frekwencja w hotelach i kurortach nadmorskich przekroczyła nasze oczekiwania. Obłożenie w pierwszych miesiącach bieżącego roku przekroczyło 80 proc. Liczne imprezy kulturalne, artystyczne oraz festiwale a także rozbudowane centra zakupowe spowodowały, że emirat w oczach gości zagranicznych zyskał na atrakcyjności. Warto podkreślić, ze Sharjah jest jedynym emiratem, który oferuje gościom dostęp zarówno do wybrzeża Zatoki Perskiej, jak i do Zatoki Omańskiej. Chcemy rozbudowywać sieć światowej klasy hoteli i rozwijać infrastrukturę turystyczną. Sharjah jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki aktywnej, sportów wodnych, ale i do zwykłego relaksu na plaży.”