Piotr Cieślak prezesem SITE Poland od 2024 roku. Organizacja wybrała nowe władze

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia SITE Polska
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia SITE Polska / fot. materiały prasowe

Stowarzyszenie SITE Polska podsumowało ostatnie dwa lata działalności oraz wybrało nowe władze na kadencję 2024-2025. Prezesem na rok 2024 został Piotr Cieślak z Travelmediate.

11 grudnia 2025 w hotelu Radisson Collection w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia SITE Polska. Prezeska Stowarzyszenia Grażyna Grot-Duziak podsumowała dwa lata działalności stowarzyszenia.

Połączyć agencje z dostawcami i promować Polskę

„W roku 2022 i 2023 zrealizowaliśmy, dzięki zaangażowaniu całego zarządu i członków stowarzyszenia, wszystkie inicjatywy i projekty. Jesteśmy platformą spotkań, dyskusji, jesteśmy pomostem pomiędzy dostawcami i agencjami. W naszej społeczności mamy przedstawicieli różnych gałęzi turystyki, ale zawsze są to osoby i przedsiębiorstwa działające w obszarze turystyki biznesowej – motywacyjnej. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego projektu Young Leaders, którego druga edycja – 2022 nagrodzona została przez SITE Global nagrodą główną w tej kategorii podczas konferencji w Dublinie” – mówiła Grażyna Grot-Duziak.

Organizacja kontynuuje projekt Destination Poland, rozpoczęty w 2019 roku, wspierany przez członkinię honorową Anetę Książek. W ramach projektu Polska promowana jest jako atrakcyjna destynacja turystyczna, poprzez działania marketingowe i wizyty studyjne.

“Zrównoważony rozwój to nie tylko trend, to konieczność. W styczniu 2023 powołaliśmy Beatę Koziarską na pełnomocniczkę zarządu do spraw zrównoważonego rozwoju. W ramach naszego projektu „Our impact on people, society and the planet” realizujemy różne projekty w obszarze ochrony planety, wsparcia społeczności i CSR. Nasza komisja ds. linii lotniczych adresuje swoje działania głównie do agencji incentive. Dla nich też zorganizowaliśmy w 2023 roku wyjazd studyjny do Kairu. Jako zarząd bierzemy udział w wydarzeniach i inicjatywach branżowych mając istotny wpływ na nasz rynek turystyczny” – dodała Grażyna Grot-Duziak.

Nowi prezesi w latach 2024 i 2025

Podczas Walnego Zgromadzenia członkowie wybrali nowy Zarząd na kadencję 2024-2025. W jego skład weszli: Piotr Cieślak (Travelmediate), Beata Koziarska (Emoveo Group), Emilia Kubik (Travel Advance), Grażyna Łukaszyk(NUHorizons) i Anastazja Szerkus (Conqueror Travel Club).

Piotr Cieślak będzie prezesem stowarzyszenia w roku 2024, a w kolejnym roku przewodniczyć będzie Zarządowi Anastazja Szerkus.
Nowy Zarząd będzie kontynuował projekty rozpoczęte w latach ubiegłych.

Jednym z punktów spotkania była branżowa dyskusja „Future of Incentive Travel” moderowana przez Jarosława Hulboja – członka zarządu. Paneliści dyskutowali na temat trendów opisanych w Incentive Travel Index 2023 przygotowanym przez SITE Global.

Podczas świątecznego koktajlu przeprowadzona została tzw. ”silent auction”. Licytowane były vouchery turystyczne oraz przedmioty związane z turystyką. Dochód z aukcji przeznaczony jest na cele statutowe stowarzyszenia oraz zwyczajowo część dochodu przeznaczona będzie na wsparcie fundacji dla zwierząt.

Partnerami spotkania byli: Radisson Hotels, MEP Destination Business Solution i Turkish Airlines.