Piłkarska gorączka w Hamburgu

Nawet mając niewiele czasu warto obejrzeć Miasto Spichlerzy będącę na liście UNESCO. /fot. Mieczysław Pawłowicz
Nawet mając niewiele czasu warto obejrzeć Miasto Spichlerzy będące na liście UNESCO. /fot. Mieczysław Pawłowicz

W niedzielę, 16 czerwca, nasza reprezentacja rozpocznie EURO 2024 meczem z Holandią w Hamburgu. Miasto-gospodarz przygotowało się na to wydarzenie, oferując nie tylko emocje piłkarskie, ale również szereg atrakcji dla kibiców. Sprawdź, jak dotrzeć na mecz, gdzie najlepiej zaparkować oraz co warto zobaczyć w Hamburgu.

Hamburg jest jednym z miast-gospodarzy ME w piłce nożnej. Na Volksparkstadion odbędzie się pięć meczów, a 22 będą transmitowane w strefie kibica. Dla nas najbardziej interesujący jest nasz pierwszy mecz, kiedy w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00 zagramy z Holandią. Do miasta można dotrzeć autobusem lub pociągiem. Kibice posiadający bilet na mecz otrzymają też 36-godzinny bilet na przejazd komunikacją miejską. Jest to o tyle istotne, że przy stadionie i w strefie kibica nie ma dostępnych parkingów. Dla osób zmotoryzowanych przewidziano miejsca typu P+R. Stąd do stadionu można dojechać autobusem i pociągiem. Dla parkingów P+R dedykowana jest aplikacja „NUNAV”

Miasto Hamburg przy okazji meczu zaprasza do zobaczenia swoich największych atrakcji. Nawet mając niewiele czasu warto zobaczyć nowoczesny budynek Elbphilharmonie, Miasto Spichlerzy będące na liście UNESCO czy będącą początkiem kariery The Beatles dzielnicę St. Pauli. Kibice w każdym wieku chętnie zwiedza Świat Miniatur (Miniatur Wunderland Hamburg). Więcej inspiracji na stronach Hamburga.