Pierwsze w historii Polskie Marki Turystyczne

archiwum POT

Beskidy, Kraina Lessowych Wąwozów, Lublin, Śląsk Cieszyński I Toruń otrzymały tytuł “Polska Marka Turystyczna”. Tytuł „Polska Marka Turystyczna – kandydat” otrzymały: Jura Krakowsko-Częstochowska, Mazury Zachodnie, Puszcza Białowieska, Szlak wokół Tatr, Zamość, Ziemia Świętego Krzyża.

Do pierwszej edycji projektu „Polska MarkaTurystyczna” zgłosiło się 117 podmiotów. Wręczenie 11 z nich tytułów nastąpiło w poniedziałek w Reducie Banku Polskiego.

Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, powiedział: „Dzięki projektowi „Polska Marka Turystyczna” wielu Polaków będzie miało okazję poznać piękne miejsca w Polsce. Nagrodziliśmy tytułem w tym roku pięć atrakcji, sześć kolejnych będących na razie kandydatami na pewno uzyska tytuł w najbliższym czasie a jestem pewien, że w najbliższych latach zostaniemy zasypani markami turystycznymi. Promocja ich musi być nowoczesna i skuteczna.”

Anna Krupka, Sekretarz Stanu w MSiT, dodała: „Już widać efekty projektu – na przykład we ścisłej współpracy podmiotów przy tworzeniu pod wspólnym parasolem marek o znaczeniu terytorialnym. Powstały podmioty, które będą gospodarować powstałymi projektami.
Polska marka Turystyczna to sposób na racjonalizację zarządzania wydatkami w celu promocji marek a także sposób na wydobycie potencjału tych marek. Mogą one już niedalekiej przyszłości przyciągnąć turystów i sprawić, że atrakcyjność regionów, miejsc, w których marki stworzone wzrosną. Liczę, że Polskie Marki Turystyczne będą certyfikatem jakości usług turystycznych.”

Wszyscy zakwalifikowani, w szczególności kandydaci do tytułu „Polska Marka Turystyczna”, otrzymają dostęp do zapewnionego przez MSiT wsparcia w postaci udziału w szkoleniach, doradztwa eksperckiego, organizacji audytów, wizyt studyjnych czy uczestnictwa w badaniach wizerunku danych destynacji turystycznych. Dodatkowo, tegoroczni laureaci otrzymali vouchery na stoiska z zabudową podczas najbliższej edycji targów turystycznych Word Travel Show w Nadarzynie.

Jak podkreślił Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, „POT zapewni głównym laureatom kampanię promocyjną na rynku krajowym i zagranicznym. W przyszłorocznym budżecie mamy zarezerwowany milion złotych na promocję laureatów tegorocznej Polskiej Marki Turystycznej.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center