Pierwsza edycja European Travel Agent Forum odbędzie się w Poznaniu

archiwum PLOT

W połowie listopada w Poznaniu 100 amerykańskich agentów turystycznych specjalizujących się w sprzedaży Europy spotka się z branżą turystyczną Starego Kontynentu w ramach pierwszej edycji European Travel Agent Forum. Imprezę przygotowują organizatorzy jednej z najważniejszych imprez turystycznych na świecie – American Travel Agent Forum.

Za wydarzenie odpowiada Travel Show Marketing Group, firma specjalizująca się w organizowaniu targów i warsztatów na całym świecie. Jej flagowym wydarzeniem jest Travel Agent Forum, impreza gromadząca ponad tysiąc amerykańskich agentów turystycznych i drugie tyle przedstawicieli branży turystycznej. W tym roku w wydarzeniu brały udział także Polska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, które zorganizowały wspólne stoisko, jak i przeprowadziły rozmowy stolikowe oraz prezentację oferty turystycznej naszego kraju.

Jim Cloonan, prezes Travel Show Marketing Group, powiedział: „Nasze doświadczenie w przeprowadzaniu udanych targów turystycznych, w tym Travel Agent Forum procentuje coraz większą liczbą wystawców z Europy. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację w Poznaniu dedykowanej imprezy dla europejskich wystawców. ETAF z pewnością stanie się kolejnym udanym wydarzeniem, w którym zarówno dostawcy usług, jak i biura podróży spotkają się, aby rozwijać swoją działalność.”

Greg Sarwa, przewodniczący European American Tourism Association, współorganizator Forum, dodał: „Jestem pewien, że ETAF 19 to świetna okazja dla wszystkich naszych europejskich partnerów. Unikając wydatków związanych z podróżami do USA i spędzaniem czasu na znalezieniu właściwych kontaktów, nasi wystawcy, w jednym miejscu przez trzy dni, będą mieli możliwość spotkać 100, wyselekcjonowanych, aktywnie działających od wielu lat na rynku europejskim agentów amerykańskich biur podróży.”

W ramach Forum amerykańscy agenci będą mieli także własne prelekcje oraz będą uczestniczyć w dedykowanych podróżach studyjnych. Wezmą udział także w świętowaniu imienin ulicy Święty Marcin, które od lat organizowane są w Poznaniu 11 listopada i których znakiem rozpoznawczym stały się słynne rogale świętomarcińskie.

Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, skomentował: „Bardzo się cieszę, że udało się sprowadzić do Polski tak ważne wydarzenie. Z rynku amerykańskiego do Polski przyjeżdża rocznie ok. 0,5 mln turystów. To najważniejszy rynek pozaeuropejski. Kolejne otwierane połączenia lotnicze przez naszego narodowego przewoźnika PLL LOT stwarzają dalsze możliwości zwiększenia przyjazdów z tego rynku. POT z przyjemnością objął patronat nad imprezą i wykorzysta tą okazję do promocji Polski. Planowane są m.in. wizyty studyjne do wielu miejsc naszego kraju.”

Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, oficjalny partner Forum, podkreślił: „Forum amerykańskich agentów turystycznych w Poznaniu to wielki sukces naszego miasta, ale i efekt konsekwentnych działań na tym rynku. Dziś turyści amerykańscy zajmują już czwarte miejsce wśród turystów zagranicznych odwiedzających nasze miasto, a dzięki pogłębiającej się współpracy z amerykańską branżą turystyczną jestem pewien, że wkrótce będzie ich jeszcze więcej.”

Impreza odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-14 listopada. Więcej informacji na dedykowanej stronie wydarzenia: www.etaf19.com