PHN i PHH podpisały umowę z Pekao S.A. na zrefinansowanie zakupu hotelu Regent

Spółka PHN Property Management, należąca do Polskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Hotelowego, zawarła 7-letnią umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A. w celu zrefinansowania przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki Cosmar Polska, funkcjonującej pod nazwą handlową „Regent Warsaw Hotel”.
PHN Property Management, nabyła w lutym 2021 r. od syndyka masy upadłościowej zorganizowaną część przedsiębiorstwa Cosmar Polska za kwotę 130,5 mln PLN. Transakcja przejęcia jest częścią strategii Grupy PHN, która przewiduje oprócz umacniania pozycji rynkowej spółki w segmencie budownictwa biurowego, mieszkaniowego i magazynowego również rozwój w obszarze usług hotelarskich. Jest to również część strategii Grupy PHH. Jej celem prócz konsolidacji obiektów hotelowych należących do Skarbu Państwa, jest również rozwój współpracy z PHN w zakresie realizacji inwestycji.
„Zawarcie umowy kredytowej z Bankiem Pekao S.A. pozwoli nam obniżyć koszty finansowania tego przedsięwzięcia. Pokazuje również potencjał inwestycyjny tego projektu i stabilną sytuację finansową całej Grupy PHN, gdyż pomimo trudnej sytuacji na krajowym rynku hotelarskim udało nam się pozyskać finansowanie od renomowanej instytucji finansowej” – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.
Hotel Regent, dawniej funkcjonujący pod marką Hyatt, położony jest w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Parku Łazienki Królewskie i w bliskiej odległości od głównych atrakcji turystycznych miasta oraz ważnych lokalizacji biznesowych. W 5-gwiazdkowym hotelu do dyspozycji gości jest 246 pokoi. W październiku Hotel Regent był partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
POWIĄZANE WPISY
16 stycznia 2026
Hotelarze z Krakowa pomagają zwierzętom. Ruszyła 2. edycja akcji „HoteLOVE ciepło dla bezdomnych łap”
Krakowscy hotelarze po raz kolejny wsparli bezdomne zwierzęta. W ramach 2. edycji akcji…
0 Komentarzy2 Minuty
16 stycznia 2026
Violetta Krzemień-Banot dyrektorką generalną Mercure & TRIBE Krakow Old Town
Violetta Krzemień-Banot, wcześniej odpowiedzialna za kompleks Novotel & ibis Kraków…
0 Komentarzy1 Minuty
16 stycznia 2026
SOIT z nowym zarządem. Krzysztof Pobożniak objął stanowisko prezesa
8 stycznia w Krakowie odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Organizatorów…
0 Komentarzy2 Minuty
13 stycznia 2026
TravelDATA: Ceny wyjazdów na sierpień 2026 poszły w górę. Największe wzrosty w Kalabrii i na Półwyspie Chalcydyckim
W minionym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 a 9 sierpnia 2026 roku…
0 Komentarzy3 Minuty
13 stycznia 2026
eSky Wrapped 2025 ujawnił trendy podróżnicze minionego roku. Najchętniej wybierano Włochy, Maltę i Hiszpanię
Raport eSky Wrapped 2025 ujawnia, które kierunki cieszyły się największą popularnością…
0 Komentarzy4 Minuty
13 stycznia 2026
Travelist startuje z 3. edycją plebiscytu „Zimowe Gwiazdy Travelist”. Internauci wybiorą najlepsze zimowe atrakcje w Polsce
Polacy po raz trzeci wybiorą swoje ulubione miejsca i atrakcje zimowego wypoczynku w…
0 Komentarzy3 Minuty
12 stycznia 2026
Wizz Air uruchamia bezpośrednie loty z Katowic do Warny
Wizz Air ogłosił uruchomienie nowego, bezpośredniego połączenia z Katowic do Warny.…
0 Komentarzy3 Minuty
12 stycznia 2026
Skyscanner: europejskie city breaki do 521 zł w 2026 roku. Tirana, Mediolan i Londyn wśród najtańszych kierunków
Najnowsze dane opublikowane przez Skyscanner pokazują, że choć 86 proc. Polaków planuje…
0 Komentarzy6 Minuty
8 stycznia 2026
Ryanair rekrutuje. Spotkania odbędą się w sześciu miastach Polski
Linia lotnicza Ryanair ogłosiła uruchomienie rekrutacji na 300 nowych stanowisk dla…
0 Komentarzy1 Minuty










