Parki wodne i plaże w Dubaju

archiwum DTCM

Aquaventure Waterpark w Atlantis The Palm, jeden z najbardziej ikonicznych hoteli w Dubaju, został wyróżniony przez portal TripAdvisor tytułem Najlepszego Parku Wodnego w Dubaju I Bliskim Wschodzie oraz 4. najlepszego parku wodnego na świecie.

Aquaventure Waterpark to tylko jeden z kilku wielkich parków wodnych w Dubaju i wielu opcji wodnych atrakcji w stolicy Emiratu.

Atlantis Aquaventure Waterpark

Aquaventure to wyjątkowe miejsce na mapie wodnych atrakcji w Dubaju. Rozciąga się na 17 hektarach i oferuje dostęp zarówno do wodnych atrakcji jak i do ekskluzywnej plaży morskiej z widokiem na Dubaj. W Aquaventure wykorzystuje się jednorazowo 18 milionów metrów sześciennych wody. Jedną z atrakcji jest sztuczna rzeka o długości ponad 2,3 kilometra, która okrąża teren, posiada fragmenty charakterystyczne dla górskich, szybkich rzek, na których pływający na specjalnych pomopowanych kołach gwałtownie przyspieszają. Cała runda wokół parku trwa aż 45 minut.

Wśród wielu atrakcji jest też Sharks Safari, gdzie można podziwiać pływające w wielkich akwariach rekiny, a także – korzystając ze specjalnych slidów, przepływać na gumowych kołach poprzez przezroczyste korytarze w ich bezpośredniej bliskości. Dodatkową atrakcją wokół parku jest Delfinarium oraz basen z lwami morskimi.

LegoLand Water Park

Legoland Water Park, leżący w sercu oddanego w zeszłym roku, położonego na pustyni około pół godziny drogi od Dubaju, kompleksu Dubai Parks & Resorts, to nowe miejsce na mapie wodnych parków w emiracie, przeznaczone przede wszystkim do dzieci w wieku 2-12 lat (choć bez problemu z większości atrakcji skorzystają też rodzice).
Jak na firmę Lego przystało, niemal każda z instalacji ma w sobie fragmenty klocków Lego. Dzieci mogą skorzystać z specjalistycznych zestawów i zbudować różne modele łodzi, by potem przetestować je na specjalnych kanałach, rzekach I śluzach. Podobnie jak w innych dubajskich parkach możn przepłynąć wokół wszystkich instalacji nieco leniwą rzeką, dobudowując do pływających tub instalacje z monstrualnych klocków Lego.
Aż 6 śmiałków może się ścigać jednocześnie na Lego Slide Racers – głową w dół na specjalnych matach. Z kolei na Wave Pool najmłodsi mogą spróbować pływania na falach. Dodatkową atrakcją jest możliwość odwiedzenia leżącego po sąsiedzku Legolandu, gdzie pod specjalną kopułą odtworzono z klocków Lego całe centrum Dubaju, wraz z najwyższą na świecie Burj Khalifą.

Wild Wadi Waterpark

Wild Wadi to jeden z najstarszych parków wodnych w Dubaju. Położony jest tuż obok drugiej najbardziej ikonicznej budowli Dubaju – słynnego i luksusowego hotelu Burj al Arab, przypominającego morski żagiel.
W Wild Wadi znajdziemy wodne atrakcje i zjeżdżalnie, przystosowane niemal do każdego gustu i wieku.
Wokół parku ciągnie się sztuczna rzeka Juha’s Journey, z kolei na Flood River można spróbować skakania na sztucznie wytwarzanych, ponadmetrowych falach. Najmłodszym do gustu trafią równoległe tory wyścigowe oraz miejsce do prowadzenia bitwy na działa wodne. Najostrzejsze zjazdy dla nie bojących się prędkości to Tantrum Alley oraz Burj Surj. Z kolei na Wipeout oraz Riptide Flowriders można poćwiczyć surfing na fali przypominającej morską.

Goście Wild Wadi na niemal wszystkich atrakcjach mogą używać sportowych kamerek. Park Wild Wadi otwarty jest w od niedzieli do czwartku od 10 do 17.30, w piątek i sobotę (czyli dubajski weekend) do 17.

Kite Beach i Jumeirach Beach

Wodne atrakcje w Dubaju to nie tylko parki wodne. W samym centrum nad brzegami Zatoki arabskiej mamy do dyspozycji dwie publiczne plaże: Kite Beach oraz Jumeirah Beach.
Pierwsza z nich to bardzo modne miejsce, gdzie dzisiątki chętnych uprawiają różne sporty wodne – latają na kit’ach, pływają na deskach do surfingu i windsurfingu. Kite Beach ma bardzo przyzwoite zaplecze: do dyspozycji gości są prysznice, wypożyczalnia ręczników oraz leżaki. Wzdłuż plaży ciągnie się wyłożony specjalną matą tor do joggingu. Najmłodsi mogą spróbować sił na lokalnym parku linowym, dorośli – zagrać w siatkówkę na doskonale oświetlonych plażowych boiskach. Kite Beach znana jest też z kilkunastu miejsc, gdzie można dobrze zjeść – od przytulnych restauracyjek po fast food, serwujący burgery, naleśniki, kuchnię hiszpańską oraz włoską.

Plaża Jumeirah (nazwa od sąsiadującej z nią dzielnicy Dubaju) rozciąga się na południu Dubaju i sąsiaduje z hotelem Burj al. Artab. To idealne miejsce na wieczorną kąpiel, kiedy hotel-żagiel jest rozświetlany kolorami tęczy.
Jumeirah Beach jest bardzo czysta, codziennie w nocy przejeżdżają przez nią specjalne maszyny zbierające nieczystości i wyrównujące pasek. Za niewielkie pieniądze można wypożyczyć tu ręczniki i leżaki.