Otwarte domy w Jerozolimie

archiwum VisitIsrael

Najciekawsze skarby architektury miejskiej zostaną otwarte dla publiczności na corocznym festiwalu otwartych domów, który odbędzie się w tym roku w dniach 31 października – 2 listopada.

W jeden weekend w roku można zyskać możliwość obejrzenia przestrzeni prywatnych, w tym designerskich loftów, willi miejskich, unikalnych synagog, ciekawych architektonicznie budynków publicznych, budów, placów i ogrodów.
Festiwal otwartych domów został zainicjowany w 2007 r. W zeszłym roku imprezę odwiedziło ponad 20 tys. gości z Izraela i zagranicy.

Jak co roku jest szansa na zwiedzanie klasztoru Regensbonne, intrygującego budynku z barokową fasadą ukrytą za kamiennym murem.

Wizyty obejmą różne części francuskiego klasztoru katolickiego: kaplicę, bibliotekę, hol wewnętrzny, wieżę i dziedziniec. Został założony przez Alphonse Ratisbonne, francuskiego Żyda, który nawrócił się na chrześcijaństwo. Wycieczki (w jęz. angielskim) będą prowadzone przez mnichów studiujących w klasztorze.

Wejścia do większości budynków są bezpłatne, jednak niektóre wymagają wcześniejszej rejestracji online (od 25 października).
Pełny program festiwalu: http://batim.itraveljerusalem.com/DefaultEng.aspx?batim=