Ośrodek PKL na Górze Parkowej ponownie udostępniony dla turystów

fot. materiały prasowe

Pierwsi goście mieli okazję podczas weekendu majowego udać się w podróż odrestaurowanym i zabytkowym wagonikiem kolei PKL z 1937 roku. To jedna z atrakcji zaplanowana na wielkie otwarcie ośrodka PKL po modernizacji.

Turyści, którzy planują odwiedzić odnowiony ośrodek PKL na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój, mogą korzystać ze wszystkich udostępnionych atrakcji. Te zostały tak dopracowane, by goście już po przekroczeniu progu budynku dolnej stacji kolei linowo-terenowej PKL na Górze Parkowej mogli zacząć swoją podróż w czasie.

„Ośrodek PKL na Górze Parkowej od początku maja jest czynny dla wszystkich osób, które odwiedzają Krynicę-Zdrój i Górę Parkową. Turyści mogą już korzystać z przygotowanych atrakcji i poznawać niesamowitą historię tego miejsca. Oczywiście przygotowaliśmy też wielkie otwarcie i dodatkowe wydarzenia towarzyszące, na które zapraszamy 21 i 22 maja” – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Wielkie Otwarcie

W weekend 21 i 22 maja Polskie Koleje Linowe zaplanowały wielkie otwarcie Góry Parkowej i retro atrakcje. Podczas uroczystości nie zabraknie jubileuszowego tortu, który uświetni nie tylko otwarcie ośrodka po modernizacji, ale będzie symbolicznym nawiązaniem do 85. urodzin i powstania w 1937 roku kolei linowo-terenowej na Górę Parkową. To drugi w historii ośrodek Polskich Kolei Linowych, który powstał rok po wybudowaniu kolei linowej na Kasprowy Wierch.

W weekend wielkiego otwarcia w ośrodku PKL Góra Parkowa zaplanowane zostały m.in. pokazy mody retro, koncerty oraz wiele towarzyszących wydarzeń specjalnych stylizowanych w klimacie lat 30-tych XX wieku. PKL zapraszają wszystkich miłośników historii, natury i dobrej zabawy do Krynicy-Zdrój.

PKL rekomendują zakup biletów z wyprzedzeniem w biletomatach lub przez sklep internetowy PKL. Bilety dostępne są także w kasie ośrodka PKL Góra Parkowa.