OSAT: uruchomienie nowej aplikacji mobilnej

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych utworzyło aplikację mobilną – Wakacyjny Ekspert. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa klientów oraz poprawę dostępności usług dla osób niepełnosprawnych. Projekt został dofinansowany z Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Wakacyjny Ekspert jest akcją promującą korzystanie z usług agentów turystycznych, którzy są członkami OSAT. Nowo powstała aplikacja mobilna pozwala na posprzedażowe komunikowanie się agentów z klientami i odwrotnie. Drugą z ważnych funkcji jest możliwość zarządzania swoimi rezerwacjami. Klienci po pobraniu aplikacji na telefon i zarejestrowaniu się uzyskują dostęp do dokumentów i komunikatów wysyłanych przez agentów turystycznych.

OSAT dodał również w funkcjach możliwość sprawdzenia warunków podróżowania oraz informacji o tym, na co  klienci powinni zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy o ubezpieczeniu. W aplikacji znajdziemy porady i przypomnienia, a według pierwszych recenzji jest ona też wygodna dla klienta, który ma ciągły dostęp do swoich wszystkich rezerwacji.

Aplikacja wspomaga także pracę agentów. Strefa klienta pozwala na zorganizowanie takich informacji jak: dostęp do bieżących i historycznych rezerwacji, dostęp do umowy i warunków uczestnictwa, przypomnień o płatnościach, komunikatach dotyczących obostrzeń Covid-19, o wybranych wycieczkach fakultatywnych i służy do bezpośredniego kontaktu z ekspertami.

Doświadczeni doradcy, którzy pracują w ponad 200 biurach podróży pomagają w wyborze idealnego miejsca na wakacje każdemu turyście. Poprzez aplikację utrzymują między sobą stały kontakt nie tylko przed wyjazdem, ale też w jego trakcie i po powrocie klientów z urlopu.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przyznało na wyprodukowanie tej aplikacji dofinansowanie w wysokości 138 tys. złotych. Całkowity koszt produkcji wyniósł ponad 200 tys. złotych.

Aplikacja jest już dostępna w sklepach Apple i Google.