Opcja dla grup: Lwów bliżej do nieba

MZ

Organizator wycieczek należący do lwowskiego koncernu Kumpel Group wprowadza na rynek nowy produkt skierowany do grup średniej wielkości. Spacer z przewodnikiem po dachach Lwowa pozwala poznać miasto z innej, niezwykle ciekawej strony. Oficjalna premiera wycieczki obędzie się w drugim tygodniu lipca.

Dwugodzinny spacer po lwowskich dachach organizowany przez biuro Kumpel Tour to nowość na turystycznym rynku. Do tej pory odbyły się zaledwie dwa spacery z udziałem polskich grup. W jednym z nich wzięli udział dziennikarze, którzy pojechali na study tour organizowany przez Turystyczny Alianz Lwowski. Oficjalna premiera wycieczki odbędzie się 10-12 lipca podczas festiwalu „Noc we Lwowie”.

Wycieczka ” Lwów bliżej do nieba ” przeznaczona jest dla grup maksymalnie dwudziestoosobowych i kosztuje 100 hrywien za osobę. Jest to dwugodzinny spacer, podczas którego uczestnicy zwiedzają cztery lwowskie dachy. Obecnie trwają negocjacje z właścicielami kamienic, w planach jest dołączenie do programu dwóch kolejnych dachów. Wycieczkę prowadzi Igor Lylo, jeden z najlepszych lwowskich przewodników miejskich, autor licznych publikacji o Ukrainie i o Lwowie, dziennikarz radiowy i historyk sztuki. Wycieczki prowadzone są po angielski, polsku, rosyjsku bądź ukraińsku. Na wycieczkę warto skusić się chociażby dla niesamowitych widoków. Wprowadzona będzie również opcja zwiedzania w nocy.

Do tej pory najbardziej popularnym miejscem, z którego turyści oglądali panoramę Lwowa, była wieża Ratusza, na którą prowadzi 400 schodków. Nie ma jednak opcji wjechania tam windą, natomiast w wycieczce po dachach brać mogą udział również osoby, które nie poruszają się na tyle sprawnie, by wchodzić po schodach. Na wszystkie dachy można bowiem wjechać windami.

Dachy lwowskie, jak informuje Igor Lylo, były w latach 90. popularnym miejscem imprez i spotkań dla młodzieży. Czasy te skończyły się wraz z prywatyzacją mieszkań w starych kamienicach. Prywatyzacja ta skutecznie utrudniła organizację jakichkolwiek imprez, gdyż mieszkańcy muszą być jednomyślni co do zgody na zwiedzanie. Dlatego na razie na potrzeby trasy udało się pozyskać cztery z nich.

Pierwszy dach udostępniony do zwiedzania znajduje się w Hotelu Leopolis. Z góry widać między innymi Wysoki Zamek, Kościół Ormiański, Kościół Dominikanów oraz Ratusz. Z dachu hotelu Rius z kolei roztacza się najlepszy we Lwowie na cerkiew św. Jury. Prawdziwym przeżyciem jest wejście na dach kamienicy, w której mieści się Old City Hotel. Droga na górę wiedzie przez przepiękne, jedyne w całym Lwowie trzykondygnacyjne mieszkanie należące do prywatnego właściciela. Apartament jest obecnie w remoncie, nieznana jest jeszcze przyszła funkcja lokalu. Z góry roztacza się przepiękny widok na gmach Opery, Katedrę Łacińską i wieżę Ratusza. Ostatni dach, który podczas study touru był niedostępny do zwiedzania, znajduje się na Banku Powszechnym.

Kumpel Tour to jedna ze spółek należących do Kumpel Group. Należą do niej również dwie restauracje. Oferta firmy zostanie rozszerzona o wycieczki rowerowe, czy teatralizowane. W planach jest też opracowanie trasy „Lwów podziemny”, jest to jednak kwestia kolejnych 5-10 lat. {gallery}909{/gallery}