O pomocy Ukrainie porozmawiamy na X Forum Promocji Turystycznej

Gheorghe Marian Cristescu i Alina Dybaś/fot. archiwum PHH oraz archiwum TOO

Inicjatywa Turystyka Ukrainie od pierwszego dnia pomaga uchodźcom z Ukrainy – m.in. przewozi dziesiątki tysięcy i rozwozi po Polsce i Europie, organizuje transport z pomocą, założyła infolinię psychologiczną i medyczną. Polski Holding Hotelowy przeznaczył na potrzeby Ukraińców prawie 30 tysięcy miejsc. O pomocy Ukrainie, ale i możliwej pomocy w przyszłości porozmawiają podczas X Forum Promocji Turystycznej, Gheorghe Marian Cristescu – prezes PHH i Alina Dybaś – inicjatorka Turystka Ukrainie. Gościem specjalnym będzie Mariana Oleskiv, dyrektorka Agencji Rozwoju Turystyki na Ukrainie.

Ponad 20 tysięcy Ukraińców przewiezionych a ponad 50 tys. rozwiezionych po Polsce i Europie, ponad 130 busów zaangażowanych w transport, tiry z pomocą, infolinia psychologiczna i medyczna – to cześć działań inicjatywy Turystyka Ukrainie wymyślonej przez Alinę Dybaś pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainę. Inicjatywa skupiła przedstawicieli szeroko rozumianej branży turystycznej: przewoźnicy, hotelarze, biura podróży, przewodnicy, piloci, restauratorzy, animatorzy, samorządy terytorialne, organizacje i izby turystyczne. Przewoźnicy autobusowi oferują transport znad granicy – autobusami, busami. PKP wozi uchodźców za darmo po całym kraju. Piloci przewodnicy pomagają logistycznie, często jako tłumacze. Animatorzy pomagają przetrwać zły czas dzieciom z Ukrainy. Organizacje turystyczne, biura zamieniają swoje siedziby w punkty zbiórki darów, centra informacyjne i logistyczne.

Z kolei od początku wybuchu wojny w Ukrainie, Polskie Holding Hotelowy udostępnił prawie 30 tysięcy noclegów dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Liczba uchodźców jednorazowo przebywających w obiektach PHH cały czas się zmienia, w zależności od przybycia kolejnych grup, a hotele pełnią przede wszystkim funkcję hubów w swoich regionach.

Alina Dybaś, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej i inicjatorka Turystki Ukrainie oraz Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH, będą gośćmi X Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 6 kwietnia w Orientarium w Łodzi. Porozmawiają o formach pomocy Ukrainie udzielonej do pory, a także o planach skutecznej pomocy ze strony branży turystycznej zarówno Ukraińcom pozostającym w Polsce, jak i turystyce na Ukrainie.

Gościem specjalnym debaty będzie Mariana Oleskiv, dyrektorka Agencji Rozwoju Turystyki na Ukrainie.

Forum odbędzie się 6 kwietnia w Orientarium w Łodzi.

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Łódzka Organizacja Turystyczna oraz Orientarium w ZOO w Łodzi.

Partnerami są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Miasto Olsztyn, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Israel Government Tourist Office, Chorwacka Wspólnota Turystyczna.

Patronami są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki.

Program i rejestracja TUTAJ

Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki – IGTO, Srebrnym Partnerem X Forum Promocji Turystycznej