Nowy projekt Nekery. Akademia Rezydentów rusza w kwietniu

 

Projekt „Akademia Rezydentów”, przeznaczony jest dla młodych ludzi, planujących karierę w branży. W kwietniu Nekera zabierze na tydzień 30 osób wyłonionych w procesie rekrutacji do Turcji. Tam odbędą szkolenie na rezydenta biura podróży. To pierwszy projekt, który zakłada szkolenie rezydentów w terenie.

Akademia Rezydentów to nowy projekt touroperatora. Grono ekspertów zrealizuje program szkoleniowych dla tych, którzy chcą zostać rezydentem biura podróży. Wykłady, ćwiczenia i zadania praktyczne podczas akademii realizowane będą w hotelach, autokarach, na lotnisku i podczas wycieczek fakultatywnych w Turcji.

Branża potrzebuje przeszkolonych rezydentów

„Polskie Rezydentki i Rezydenci to jeden z filarów naszej działalności w zagranicznych destynacjach. W szczycie sezonu wysyłamy z Polski co roku kilkudziesięciu naszych najlepszych pilotów, animatorów i rezydentów, aby opiekowali się klientami w większości krajów wakacyjnych. W związku z bardzo dynamicznym rozwojem naszego produktu czarterowego zdecydowaliśmy się, aby do grona doświadczonego personelu z wieloletnim stażem dołączyli także nowi adepci tegorocznego kursu. Chcemy ich przeszkolić w jednym z naszych kluczowych miejsc: na Tureckiej Riwierze.” – powiedział Maciej Nykiel, prezes Nekery.

Na koniec szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat kompetencji zawodowych w j. polskim i j. angielskim. Po ukończeniu akademii można podjąć pracę dla dowolnego touroperatora, który sprzedaje pakiety turystyczne lub incentive travel.

Powrót do pomysłów z czasu Scan Holiday

Szkolenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich. Warunkiem dołączenia do akademii jest znajomości języka angielskiego (znajomość innych języków jest mile widziana). Nekera oczekuje od kandydatów wysokich umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych.

„Zawód rezydenta tylko z pozoru może się wydawać łatwy i przyjemny. Oczywiście dobrze wykonana praca z klientami zagranicą przynosi bardzo wiele osobistych satysfakcji, ale aby osiągnąć biegłość w tej profesji potrzeba przede wszystkim solidnego, praktycznego szkolenia, a potem wielu lat praktyki. I takie właśnie warunki stwarzamy i oferujemy: akademia rezydentów to koncepcja, która powstała pod koniec lat 90-tych dla pierwszego polskiego touroperatora czarterowego, firmy Scan Holiday. Rozwijana przez lata, wraca teraz na rynek w unowocześnionej formie i pod okiem doświadczonych praktyków, instruktorów i trenerów, z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w największych firmach turystycznych” – podkreśla Maciej Nykiel, prezes Nekery.

Rozmowa kwalifikacyjna z ekspertami Nekera odbywa się zdalnie. O przyjęciu do “Akademii Rezydentów by Nekera” decyduje pozytywny wynik rekrutacji. Warto wiedzieć, że najlepsi studenci otrzymają propozycję pracy dla Nekera w sezonie letnim 2023 na TOP destynacjach czarterowych: Grecja – Kreta, Grecja – Rodos, Hiszpania – Majorka, Riwiera Turecka, Bułgaria. Touroperator podkreśla, że Akademia to także unikalna szansa na zdobycie nowych kontaktów i dobrą zabawę.