Nowości w stacjach narciarskich w Niżnych Tatrach i Wysokich na Słowacji

Na Prehybie na stokach Chopoka/fot. AG

Nowa kolejka gondolowa w Jasnej na Chopoku w Niżnych Tatrach, odnowiona aplikacja GoPass, całodobowa trasa saneczkarska w Starym Smokowcu, Skipassy w cenie pobytów – słowacka spółka Tatry Mountain Resorts przygotowała kilka nowości w swoich stacjach narciarskich w Niżnych Tatrach i w Tatrach Wysokich.

Igor Rattaj, prezes zarządu TMR, powiedział: „Zrobiliśmy wszystko, aby każdy klient, który przyjeżdża na narty lub wypoczywa w naszych ośrodkach, mógł skorzystać z jeszcze bardziej atrakcyjnych usług niż w poprzednich latach. Nowa kolejka linowa w Jasnej, odnowiona aplikacja Gopass, pobyty z karnetami narciarskimi w cenie. Chcemy otworzyć sezon otwarciem nowej kolejk w Jasnej 3 grudnia. Na pewno będzie fajnie, bo światowej sławy DJ ÖTZI nam w tym pomoże.”

Najważniejszą innowacją w Jasnej będzie nowa kolejka linowa ze stacji Biela pút na Priehybę.

Jiří Trumpeš, dyrektor ośrodka Jasna, podkreślił: „Inwestycja o wartości 17 milionów euro zasadniczo przyspieszy i uprości transport na Chopok, a jednocześnie zapewni ekologiczne zaopatrzenie bez potrzeby wykorzystywania ratraków.

Goście w Jasnej mogą również liczyć na inne nowości – ulepszone naśnieżanie, nowa trasa (nr 7) na stoku Slalomák z nowym systemem naśnieżania, uruchomienie legendarnego wyciągu orczykowego w Zadnych Derešach. Nowością będzie również renowacja restauracji Rotunda i Happy End (obie będą samoobsługowe).

W Tatrach Wysokich w sezonie zimowym będzie można zjeżdżać na sankach w dzień iw nocy po 2,5-kilometrowej trasie z Hrebienka do Starego Smokowca.

Dušan Slavkovský, dyrektor ośrodka Tatry Wysokie, zaznaczył: “W ośrodkach Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Szczyrbskie Jezioro goście mogą spodziewać się wszystkich tradycyjnych imprez zimowych, w tym wspaniałych doznań kulinarnych na imprezach Tatrzańska Wieczór Wrażeń na stacji Start i Wieczór pod gwiazdami nad Łomnickim Stawem. Kontynuowane będą również innowacje minionego sezonu zimowego – komfortowy parking z możliwością rezerwacji online miejsca parkingowego w Tatrzańskiej Łomnicy oraz Fast Pass – usługa umożliwiająca klientom korzystanie z ośrodków Tatrzańska Łomnica i Szczyrbskie Jezioro z priorytetowym dostępem do kolejki linowej samochodów.”

Michal Gejdoš, kierownik sieci hoteli TMR, ogłosił: Przygotowane w hotelach TMR benefity pozwolą wszystkim gościom w pełni cieszyć się pobytem, niezależnie od tego, czy wybierają się w góry na narty, piesze wędrówki, czy do aquaparków na relaks. Każdy gość, który wykupi pobyt w naszej sieci hotelowej, automatycznie otrzymuje karnet narciarski lub bilety na kolejkę linową. Goście przebywający w Hotelu Tri studničky otrzymują również Fast Pass, czyli jazdę na nartach bez czekania. Goście w hotelach aquaparków Tatralandia i Bešeňová automatycznie otrzymają aquapass na czas swojego pobyt.”