Nowości w alpejskim Vorarlbergu

archiwum lech

Największą z nowości na terenach narciarskich jest połączenie miejscowości Lech Zürs am Arlberg z Warth-Schröcken.

Nareszcie nastąpi połączenie dwóch austriackich ośrodków narciarskich Lech Zürs i Warth-Schröcken. Kolejka „Auenfeldjet” połączy oba ośrodki w jeden region narciarski ze 190 km nartostrad i 47 wyciągami i kolejkami linowymi. “Auenfeldjet”, kolejka gondolowa, zbudowana na odcinku dwóch kilometrów jest doskonałym przykładem „nieinwazyjnego” łączenia ośrodków narciarskich – oprócz niej nie powstaną żadne nowe trasy narciarskie. Dla gości w obu miejscowościach nowa kolejka wprowadzi znaczne urozmaicenie w korzystaniu z tras narciarskich.
Jedynym warunkiem korzystania z nowej kolejki „Auenfeldjets” jest karnet narciarski Ski Arlberg. Narciarze, którzy chcieliby jeździć tylko w ośrodku Warth-Schröcken względnie w Bregenzerwald, mogą kupić karnet ośrodka Warth-Schröcken lub karnet 3 dolin, który jest ważny we wszystkich ośrodkach narciarskich w Bregenzerwald, w sąsiedniej dolinie Großes Walsertal oraz w dolinie Lechtal.
Drugą nowością jest trasa freeridowa szlakiem księdza Müllera. Ksiądz Johann Müller z Warth był jednym z pierwszych narciarzy w dolinie Bregenzerwald. W latach 90. XIX w. zamówił w Szwecji narty, aby szybciej i sprawniej poruszać się w terenie alpejskim między dwiema parafiami, które miał w swojej pieczy: Warth-Schröcken i Lech Zürs. Śladami księdza Müllera prowadzi 5-godzinna wycieczka po dziewiczych zboczach, w towarzystwie przewodnika ze szkoły narciarskiej w Warth. Uczestnicy powinni mieć już doświadczenie w jeżdżeniu po głębokim śniegu. Pakiet pierwszej pomocy jest obowiązkowy. Udział kosztuje 72 euro od osoby (www.skischule-warth.at).