Nowe wielkie zjeżdżalnie w Tatralandii

Marek Hajkovsky

W ostatnią niedzielę w największym słowackim aquaprku Tatralandii otwarte zostały dwie nowe zjeżdżalnie – Delfin i 4Family.

jak podał portal Wasza Słowacja.pl, niebieska zjeżdżalnia Delfin ma wysokość 17,16 m i długość 153 metrów. Dach konstrukcji znajduje się na wysokości 22,16 m (wysokość 7. piętra). Jazda zaczyna sie od stromej ścianki a potem pędzi się rampa w kształcie litery U aż do małego skoku tuż przez końcowym basenem. Szybkośc 50 km na godzinę osiąga się w jedną sekundę. Pontony mają szerokość 2,8 metra. W ciągu godziny może z nich skorzystać 1 440 osób.

Ján Gemzický, zastępca dyrektora tureckiej firmy Polin Waterparks na Słowację i Czechy, powiedział: „Tatralandia zawsze jako pierwsza wprowadzała nowości i ustalała trendy dla aquaparków. Budowa zjeżdżalni dla 4-osobowych wielkich pontonów znowu podwyższyła atrakcyjność Tatralandii i dała jej przewagę nad konkurencją. Nasz firma Polin Waterparks, która spcjalizuje się w budowie urządzeń dla aquaparków jest dumna, że razem z inwestorem oddalismy zjeżdżalnie, jakich nie ma w Europie. Zjeżdżalnia delfin nie ma sobie równych w Europie jeśli chodzi o turbulencje podczas jazdy. Tatralandia jest w I lidze aquaparków europejskich.“