Nowe trasy dla freeriderów na Stubaiu

archiwum Stubai

Powder Department na lodowcu Stubai przygotował na najbliższy sezon 4 nowe trasy, co w sumie daje 15 świetnych tras zjazdowych, które można łatwo zlokalizować dzięki mapie oraz oznaczeniom szlaków przez GPS.

W tym roku do 11 tras oznaczonych na mapie oraz przez GPS, doszły 4 nowe, leżące w pobliżu wyciągów i nie wymagające forsownej wspinaczki. Są to: „Panorama” (z doskonałym widokiem na okolicę i pozostałe trasy freeride’owe), „FernauXpress” (szerokie zbocza), „Gamsgrat”, „Diritissima” oraz „Hard Rock” (krótka, ale wymagająca trasa między skałami).
Dwie ze starszych tras – „Hidden Valley” oraz „Cannonball” – klienci mogą obejrzeć z góry podczas wjazdu kolejką na Eisgrat, porównać z mapą GPS i już wcześniej zaplanować sposób ich pokonania. Trasa „Cannonball” zaczyna się na stacji Eisgrat. Początkowo łagodny zjazd przechodzi w wąwóz pełen puszystego śniegu, by na końcu znaleźć się powyżej schroniska Dresdner Hütte oraz trasy „Hidden Valley”. Natomiast czarna trasa „The Wall” przebiega w okolicy popularnego szlaku narciarskiego Fernau-Mauer, jest jednak od niego dużo bardziej interesująca i stroma.
Linki do aplikacji z mapami tras freeride’owych znajdują się na stronie www.stubaier-gletscher.com/pol/Zima/Sporty-zimowe/Powder-Department/Freeridowe-zjazdy.
Potrzebne informacje i umiejętności turyści mogą zdobyć zdobyć podczas szkolenia Powder Department Freeride Camp (21 – 23 lutego 2014 r.) oraz SAAC Basic Camp (26 – 27 kwietnia 2014 r.).
Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) w Tyrolu jest oddalona zaledwie o 20 minut drogi od Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol, i można do niej łatwo dotrzeć z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch, jadąc autostradą biegnącą przez przełęcz Brenner. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i otoczona jest 80 lodowcami oraz 109 trzytysięcznikami. Pięć najważniejszych miejscowości to Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg. Dolina oferuje w sumie 59 doskonale przygotowanych tras zjazdowych w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 w Fulpmes, w rodzinnym ośrodku narciarskim Serlesbahnen koło Mieders oraz w Elfer w Neustift. Lodowiec Stubai, jeden z największych w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca.