Nowe inwestycje narciarskie w Tyrolu

Nowe kolejki i wyciągi krzesełkowe, nowe schroniska i restauracje na stokach, podgrzewane siedzenia wyciągów krzesełkowych.

W dolinie Zillertal, w ośrodku Hochzillertal/Kaltenbach już od grudnia roku 2013 rusza dwa nowe wyciągi krzesełkowe: Kristall i Neuhütten.
Ciągle wielkim zainteresowaniem cieszy się uruchomiona w ubiegłym sezonie Gondola BMW w Hochzillertal. Bawarski producent samochodów stworzył luksusowo wyposażoną podniebną limuzynę ze skórzanymi fotelami, funkcją podgrzewania i masażu oraz systemem multimedialnym. Przejazd poranny gondolą kosztuje 150 Euro, zaś w późniejszej porze 190 Euro dla 2 osób.
W regionie turystycznym Zillertall – Hochfügen w nadchodzącym sezonie zimowym otwarte zostanie nowe schronisko. Holzalm leży na słonecznym stoku, bezpośrednio na skrzyżowaniu tras narciarskich i oferuje przestronne wnętrze dla 130 osób. Na słonecznym tarasie kolejnych 200 gości może skosztować specjałów kuchni lokalnej przygotowanych z najświeższych produktów.
Z kolei na znajdującym się na lodowcu ośrodku narciarskim Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 w Rastkogel, w regionie Tux-Finkenberg ruszy niedługo nowy wyciąg krzesełkowy Lämmerbichl z osłoną przeciw opadom i podgrzewanymi siedzeniami.
Także wyciągi krzesełkowe Eggalm-północ zostały wyposażone w system podgrzewania siedzeń.
W listopadzie 2013 r. na lodowcu Hintertux otwarte zostały nowe lokale gastronomiczne: restauracja z 220 miejscami siedzącymi oraz samoobsługowa restauracja z 800 miejscami wewnątrz i 950 miejscami na tarasie. Przebudowane zostało także schronisko Spammagelhaus: powstaje tam restauracja z 90 miejscami wewnątrz i 60 miejscami na tarasie
W Ischgl rozpoczną kursowanie dwa wagoniki, każdy dla 150 osób. Pokonywać one będą trasę z wysokości 2 295 i na 2 811 m.
W Jochberg w regionie narciarskim Kitzbühel nowa kolej wagonikowa o wysokim komforcie zastąpi dotychczasowy podwójny wyciąg krzesełkowy i wyciąg orczykowy. Trasa prowadzi od starej stacji Wagstätt bezpośrednio przez dawną stację końcową Wagstätt, która jest teraz nową stacją pośrednią. Kolej kończy bieg na Wurzhöhe.
W zachodniej części Tyrolu, w Arenie Zugspitz nowa kolej gondolowa będzie kursowała pomiędzy stacją centralną Mittelstation i stacją Grubighütte.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center