Nie żyje Alina Dybaś – Grabowska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 13.04.2024 roku po krótkiej walce z chorobą, odeszła od nas w wieku 44 lat Alina Dybaś – Grabowska.

Alina rozpoczęła swoją drogę zawodową w turystyce w wieku 18 lat. Pracowała dla największych organizatorów w branży, posiadane umiejętności wykorzystywała między innymi do budowania sieci sprzedażowych.

Turystyka była jej życiową pasją i całym światem. Swoją niesamowitą energię kierowała na rozwój zawodowy i społeczny. Wielokrotnie brała udział w konsultacjach z Ministerstwem Sportu i Turystyki związanych z problemami branży ze względu na Covid-19, wojnę
w Ukrainie i inne problemy. Wpływała na przepisy legislacyjne, była biegłym sądowym z dziedziny turystyki. Od ponad ćwierć wieku jej zaangażowanie w rozwój turystyki inspirowało większość z nas. Zainicjowała ALLinTOO jako międzynarodową platformę networkingową dla wszystkich przedsiębiorców branży turystycznej.

Jej życie zawodowe od zawsze połączone było z działalnością społeczną. W okresie największego kryzysu branży turystycznej stworzyła Turystyczną Organizację Otwartą do której przyłączyło się ponad 1400 przedsiębiorców. Z Jej inicjatywy powstała Polska Rada Turystyki.

Aktywnie zaangażowana w pomoc Ukrainie od pierwszych dni ataku Rosji organizując zarówno pomoc humanitarną i transporty do Ukrainy jak i relokację osób uciekających przed wojną. Jej wrażliwość społeczna nie pozostawała obojętna na pomoc tych, których życie nie było łatwe. Zaangażowała branżę turystyczną w akcję „Wakacje marzeń”, dzięki której dzieci z Domów Dziecka miały możliwość wyjechania na wakacyjny wypoczynek.

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale WPiA.