Nekera zamknęła sezon narciarski na Chopoku. Kolejni agenci odkryli walory Słowacji

Zwycięzcy zawodów narciarskich podczas Ski Closing na Chopoku 2023
Zwycięzcy zawodów narciarskich podczas Ski Closing na Chopoku 2023 / fot. MM

Ski Closing z Nekerą po raz drugi odbył się w ośrodku narciarskim w Jasnej. Impreza zorganizowana we współpracy ze słowacką spółką Tatry Mountain Resorts odbyła się w towarzystwie około 20 agentów i 230 klientów z Polski. Jeździe na nartach towarzyszyły atrakcje: bal przebierańców, występ Michała Wójcika i Krzysztofa Ferdyna, warsztaty kulinarne i codzienne imprezy apres ski.

Nekera po raz drugi wybrała ośrodek w Jasnej na miejsce zorganizowanej dla 250 osób imprezy zamknięcia sezonu narciarskiego. Choć Ski Closing odbywał się przy dodatnich temperaturach, które sprawiały, że śnieg stawał się dość miękki, na narty na Słowację będzie można jeździć jeszcze w kwietniu. Według prognoz, zima ma powrócić do Jasnej i przynieść warunki do szusowania oraz świeży śnieg. Trasy mogą pozostać otwarte aż do majówki.

Zagospodarowany przez spółkę TMR ośrodek na górze Chopok w paśmie Tatr Niżnych, to największy i najpopularniejszy słowacki kurort narciarski, a także największy w Europie Środkowej. Domowy ośrodek mistrzyni olimpijskiej Petry Vlhovej, miejsce organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie zjazdowym to ponad 50 km tras o różnych stopniach trudności. W sezonie 2022/23 Jasna została wzbogacona o nową kolejkę gondolową A6 firmy Doppelmayr, dzięki której na sam szczyt Chopoka można dotrzeć w 11 minut. Łączna przepustowość kolejek, wyciągów krzesełkowych w Jasnej to 31 959 osób na godzinę.

Apres ski każdego dnia

Zakwaterowani w należących do TMR hotelach Grand Hotel Jasna i Hotel SKI goście Nekery w ciągu czterech dni imprezy nie mogli narzekać na nudę. Oprócz oferty narciarskiej i strefy wellness, chętnie i licznie brali udział w imprezach towarzyszących – a te odbywały się codziennie.

Apres ski w Crystal Barze w Jasnej
Apres ski w Crystal Barze w Jasnej / fot. MM

Po narciarskich dniach spędzonych na Chopoku, uczestnicy codziennie bawili się na tarasie Crystal Baru, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągu Biela Put, podczas apres ski w towarzystwie gwiazd – Michała Wójcika (współtwórcy kabaretu Ani Mru Mru) oraz Krzysztofa Ferdyna. Nie zabrakło muzyki, która miksowana przez DJ Pitera, zachęcała do tańca w butach narciarskich, a także specjalności touroperatora – brandowanej „Nekerówki”, napitku rozgrzewającego po całym dniu na stoku.

Michał Wójcik i Krzysztof Ferdyn na apres ski
Michał Wójcik i Krzysztof Ferdyn na apres ski / fot. MM

Lekcja jazdy wylicytowana na Gali Waszej Turystyki

Podczas wspólnej jazdy zrealizowany został voucher, który Nekera ofiarowała w styczniu 2023 roku na charytatywną galę Waszej Turystyki. Wylicytował go twórca Żywego Muzuem Piernika Andrzej Olszewski. W ramach voucheru, oprócz wyjazdu na Ski Closing, przysługiwała prywatna lekcja narciarstwa w towarzystwie instruktora narciarskiego, którym jest prezes Nekery Maciej Nykiel.

Andrzej Olszewski i Maciej Nykiel po lekcji narciarstwa
Andrzej Olszewski i Maciej Nykiel po wspólnej lekcji narciarstwa / fot. MN

Lekcja przeprowadzona została profesjonalnie, a Andrzej Olszewski miał okazję poznać kolejne techniki jazdy zwiększające bezpieczeństwo na stoku. Lekcję zakończyła wspólna przerwa w jeździe i toast za zrealizowany przy okazji szczytny cel, którym było zapewnienie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci z domu dziecka.

Dziki Zachód i słowacka kuchnia

Tradycją imprez narciarskich Nekery stały się w ostatnich latach tematyczne bale przebierańców – tym razem motywem przewodnim był Dziki Zachód. Zarówno ekipa z Nekery, jak też agenci i klienci touroperatora potraktowali sprawę poważnie i wieczorem Nocny Klub hotelu Grand Jasna przeżywał prawdziwy najazd kowboi, kowbojek, Indian i Indianek.

Kowbojki i sqaw na balu Nekery
Kowbojki i sqaw na balu Nekery

Barwne pióropusze, profesjonalnie odtworzone barwy wojenne Siouxów, kapelusze, colty i gwiazdy szeryfa – choć wyglądały groźnie, wieczór upłynął w radosnej atmosferze. Pojedynki w saloonie zastąpiły wspólne tańce do porannych godzin. Zaciętą rywalizacją był jedynie konkurs na najlepsze przebranie, jednak rozstrzygnięto go ex aequo.

Bal przebierańców z udziałem ekipy Nekery
Bal przebierańców z udziałem ekipy Nekery

Kolejny wieczór po narciarskich zmaganiach TMR zorganizował w położonej na wysokości 1287 m n.p.m. na przełęczy Vyhliadka restauracji Habarka. Jest to nowoczesna restauracja serwująca tradycyjną słowacką kuchnię. Na kolację uczestnicy udali się wyciągiem Lúčky B8w, którym trzeba było dojechać na górną stację.

Wieczorny wjazd krzesełkami ze stacji Lucky
Wieczorny wjazd krzesełkami ze stacji Lucky / fot. MM

Atrakcją wieczoru były prowadzone przez Jana Bosnovica warsztaty gotowania słowackiej potrawy narodowej, którą są “bryndzové halušky”. Przeprowadzone z udziałem aktora Rafała Cieszyńskiego, prezentera i konferansjera Sergiusza Ryczela oraz prezesa Nekery Macieja Nykiela, warsztaty dały uczestnikom możliwość samodzielnego przygotowania lanych klusek ziemniaczanych, wymieszanych z owczym serem bryndzą, omaszczonych skwarkami i posypanych szczypiorkiem. Dodatkowych emocji po samej kolacji dostarczył zjazd ratrakami do dolnej stacji kolejki.

Warsztaty z gotowania bryndzowych haluszek
Warsztaty z gotowania bryndzowych haluszek / fot. MM

Rywalizacja na stoku z lepszymi wynikami

Ostatni dzień Ski Closingu przyniósł emocje w postaci zawodów narciarskich dla uczestników wyjazdu. Startowano w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni i w każdej z nich osiągnięto imponujące wyniki. Ogółem goście Nekery poprawili czas sprzed roku, bowiem wszystkie miejsca w kategorii mężczyzn zajęli zawodnicy z czasem poniżej 16 sekund (wygrał Sergiusz Ryczel). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła tradycyjnie już niepokonana Emilia Kubik z Travel Advance, zaś w kategorii dzieci nagrodzono wszystkich uczestników.

Zwycięzcy zawodów – wszystkie kategorie / fot. MM

Pocieszenie tym, którzy rozpaczali z powodu zakończenia wyjazdu, przyniósł wieczorny stand-up w wykonaniu Michała Wójcika i Krzysztofa Ferdyna. Znany z kabaretu Ani Mru Mru, doświadczony w pantomimie i występach komediowych aktor oraz jego sceniczny partner nie hamowali się w żartach i część widowni rozbawili do łez.

Występ Michała Wójcika i Krzysztofa Ferdyna na zakończenie Ski Closingu Nekery
Występ Michała Wójcika i Krzysztofa Ferdyna na zakończenie Ski Closingu Nekery / fot. MM

Warto pamiętać, że stand-up rządzi się swoimi prawami i nie jest tożsamy z występem kabaretowym, który – kierowany do szerszej publiki – jest siłą rzeczy bardziej cenzuralny i „grzeczny” niż stand-up. Ci, którzy spodziewali się więc powielenia żartów Ani Mru Mru, mogli się przekonać, że artyści kabaretowi odnajdują się również w „cięższych” gatunkowo dowcipach.