Nekera pokazała agentom terminal lotniska w Radomiu

Grupa agentów Nekery na lotnisku w Radomiu/fot. AG

Jedno z ostatnich spotkań z agentami biura Nekera zorganizowane zostało w terminalu budowanego lotniska w Radomiu. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z ofertą na zimę 2022/23 oraz najbliższe lato, a także przyjrzeć się postępom na budowie terminala.

To było jedno z kończących cykl spotkań kierownictwa touroperatora z agentami w całej Polsce. W 26 miastach uczestniczyło ponad 700 agentów.

Maciej Nykiel, prezes Nekery, powiedział: „Spotkanie dzisiejsze zorganizowaliśmy na lotnisku w Radomiu, żebyście Państwo mogli ocenić przyszły potencjał tego portu. Ja wypróbowałem, ile jedzie się na to lotnisko z Warszawy. Bez łamania przepisów drogowych z okolic Okęcia dojechałem tutaj w 80 minut.”

Artur Rezner prowadzący spotkanie podkreślił: „Z punktu widzenia biznesowego wszystko wskazuje na to, że będzie bardzo dobry rok. Już początek roku to zapowiadał, sprzedaż w styczniu i lutym szła bardzo dobrze. Woja na moment zahamował ten proces, ale obecnie wszystko – jeśli chodzi o sprzedaż wróciło do normy. Dlaczego? Po pierwsze: :nie ma już covidu” – pandemia nie straszy klientów, nie straszy przedsiębiorców, rządy przestały podejmować zaskakujące decyzje. Po drugie: inflacja napędza sprzedaż wyjazdów zagranicznych. Nadchodzi czas odbijania sobie dwóch poprzednich słabych lat.
Warto zauważyć, że kierunki zamknięte dla turystów rosyjskich zyskają w tym roku na znaczeniu. Możliwe będą obniżki cen na tradycyjnych rynkach „rosyjskich”: – Cyprze i Malcie.”

Nekera systematycznie wprowadza kolejne udogodnienia dla klientów. Do dyspozycji tych ostatnich w tym sezonie pracują rezydenci w Grecji (Rodos i Heraklion), Turcji, Hiszpanii (Majorka, Fuerteventura, Teneryfa), na Malcie. Na pozostałych kierunkach zorganizowana została telefoniczna opieka (24/7), do pomocy są również angielskojęzyczni przedstawiciele lokalni.

W zimie 2022/23 w ofercie Nekery znalazły się m.in. nowości: Tajlandia, Mauritius, Seszele, Sri Lanka, Sierra Newada. Będą też sprzedawane: Zjednocozne Emiraty Arabskie, Jamajka, Dominikana, Meksyk, Cypr, Malta i Turcja.
Artur Rezner przypomniał także o wprowadzonej przez biuro ofercie wczasów w Polsce z przelotem samolotem
Z kierunków zimowych dostępnych samolotem Nekera proponuje: Sierra Newadę, Andorę i Włochy.

Ważnym elementem współpracy zarówno z agentami, jak i klientami są dwie imprezy zimowe: otwierający sezon Ski Opening (10-15 grudnia w Val di Fassa we Włoszech oraz zamykający sezon Ski Closing (19-23 marca w Jasnej na Słowacji).

Po spotkaniu agenci zostali oprowadzeni po terminalu. Po ukończeniu prac będzie najnowocześniejszy i jednocześnie najokazalej prezentujący się terminal w Polsce. Duża zaletą jest to, że wszystkie powierzchnie dostępne dla pasażerów znajdują się na jednym poziomie – nie ma potrzeby przemieszczania się po schodach. Ponad trzydzieści stanowisk odprawy bagażowej, duże poczekalnie, przestronne hale budynku w kształcie litery T, dużo miejsc z przeznaczeniem na gastronomię i sklepy – to wszystko zapowiada, że lotnisko szykuje się na obsługę setek tysięcy pasażerów rocznie. Zresztą gospodarze liczą na milion klientów w pierwszym roku działalności. Agenci Nekery mieli okazję obejrzeć miejsca niedostępne „zwykłym” pasażerom – miedzy innymi sortownię bagażów z maszynami sprawdzającymi walizki pod względem zagrożenia materiałami wybuchowymi. Jak podkreśliły przedstawicielki radomskich biur podróży „radom będzie się wreszcie miał czym pochwalić”.

Nekera rozpoczęła sprzedaż Zimy 2022/23