Neckermann – na zimę jesteśmy dobrze przygotowani

AG

Biuro nie chce konkurować z absurdalnie niskimi cenami pojawiającymi się na rynku – przedstawia najbardziej elastyczną ofertę na rynku i kilka atutów nieosiągalnych dla innych.

120 agentów biura Neckermann Podróże spotkało się z kierownictwem touroperatora w Wiązownej pod Warszawą. Cele były dwa: przedstawienie oferty zimowej 2016/17 i integracja. Oba zostały osiągnięte w ciągu 24 godzin imprezy. Bez patosu, profesjonalnie, z turystycznym luzem.

Prezes Neckermann Podróże, Krzysztof Piątek powiedział: “Zachęcam wszystkich do uważnego zapoznania się z naszą ofertą zimową. Zebrani dzisiaj agenci usłyszą jako pierwsi o naszych nowościach produktowych, hotelowych. Przedstawimy w niej kilka nowości, ale przede wszystkim pokażemy atuty, którymi przeważamy and konkurencją. Nie możemy konkurować z absurdalnie niskimi cenami pojawiającymi się w niektórych ofertach. Sytuacja na rynku jest w tym roku wyjątkowa, przeważają klienci szukający oferty lsta minute, trudno przewidzieć rozwój sytuacji.
Sądzę, że sprzedaż oferty zimowej wzrośnie w przyszłym sezonie o ok. 10 proc.
Przenosimy naszą letnia ofertę “Poznaj Polskę” również do katalogu zimowego, rozszerzamy ją równiez o ośrodki narciarskie, pozostawiamy całoroczne obiekty nad morzem, które cieszą się wielkim powodzeniem o każdej porze roku. “Poznaj Polskę” w zasadzie sprzedała się całkowicie.
W najbliższym sezonie dołączamy do naszej propozycji narciarskiej Słowenię.
Szacujemy, że zima 2016/2017 powinniśmy wysłać na wypoczynek ok. 35 tysięcy klientów.
Na kierunkach egzotycznych staramy się nie ryzykować i przedstawiamy elastyczną ofertę opartą o loty Dreamlinerami oraz codzienne rejsy regularne. Mocną naszą stroną są rezerwacje samych hoteli, wielu klientów korzysta z programów lojalnościowych linii lotniczych – my dajmy im pobyt.
Poza tym, dzięki transferom przez Frankfurt, oferujemy praktycznie codziennie loty w egzotyczne kierunki prawie ze wszystkich lotnisk w Polsce. To powoduje, że nasza oferta jest bardzo elastyczna, niezależna od dni tygodnia.”

Po wystąpieniu prezesa imprezę przejęła kadra menadżerska touroperatora.

Kanary – jeszcze więcej propozycji
Oferta zimowa i nowości zostały przedstawione w czterech sekcjach.
Aleksandra Sienkiewicz menadżer produktu, zaprezentowała Bliskie Podróże a w zasadzie Wyspy Kanaryjskie. Do 31 sierpnia obowiązuje pakiet gwarancyjny: niezmienność ceny, najniższe ceny, rabaty do 35 proc.

Aleksandra Sienkiewicz podkreśliła: “Naszymi atutami jest to, że mamy więcej ofert on-line, mamy największy wybór pokojów na rynku, rezerwujemy hotele bez przelotów.”

Neckermann w swojej ofercie na najbliższy sezon zimowy posiada w Hiszpanii 11 hoteli brandowych (Sentido, Smartline, Sunconcept, SunPrime). Agenci obecni na spotkaniu przyznali, że największym powodzeniem cieszą się wśród klientów hotele Sentido.

Aleksandra Sienkiewicz dodała: “Zima to idealny czas na wypoczynek dla seniorów, dlatego wprowadzamy zniżki dla nich aż do 15 proc. Proszę, żebyście zwracali uwagę na to waszym klientom.”

W sezonie zimowym 2016/17 klienci touroperatora będą latali na Teneryfę z: Katowic, Poznania i Warszawy a na Gran Canarię, Fuerteventurę i Lanzarote – z Poznania i Warszawy.
Aleksandra Sienkiewicz zwróciła uwagę na odnowiony hotel pod nazwą Hard Rock Cafe na Teneryfie oraz na kilka innych nowych hoteli, które znalazły się w katalogu zimowym.
Nowością w ofercie jest pakiet wielokrotnego wstępu do największego w europie aquaparku – Aquamania Siam Park. Bilety (na 7 dni wstępu) dostępne są dla gości trzech hoteli – Jacaranda, St. Duque i Columbus.
Podobną nowością na Fuerteventurze jest pakiet na 7 dni wstępu do Oasis Parku (park zoologiczny i botaniczny) w cenie 129 euro dla dorosłych i 79 euro dla dzieci.

Aleksandra Sienkiewicz na koniec przypomniała: “Oferta hiszpańska znika z Last Minute. Zostało nam bardzo mało miejsc w hotelach, są to wyjazdy po 4 tysięcy za miesiąc. Informujcie klientów, że nie mają na co czekać, że last minute nie będą już takie tanie, jak w kwietniu i maju. Ten rok jest udany, mieliśmy bardzo udany start, teraz sprzedażie spowolniła, ale to dlatego, że zaczyna brakować miejsc w hotelach.”

Coraz więcej rezerwacji hoteli bez przelotów

Anna Lipka opowiadająca o Dalekich Podróżach też zaczęła od podkreślenia wyjątkowości oferty Neckemanna: “Mamy szeroką bazę hoteli a nasza oferta to połączenie chęci i możliwości. Neckermann nie ma zobowiązań finansowych wobec przewoźników, nie musimy za wszelką ceną sprzedawać pakietów, równie ważna jest sprzedaż samych miejsc w hotelach. Naszymi zaletami są: rozbudowana sieć połączeń, możliwość łączenia wybranych kierunków, 25 kierunków w katalogu, około 400 hoteli. Coraz większym powodzeniem cieszą się rezerwacje hoteli bez przelotów. Wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem jest dwucyfrowy (między 20 a 30 proc.).”

Klienci Neckermanna na dalekich kierunkach bądą w najbliższym sezonie zimowym korzystali z przelotów liniowych Condora, Emirates i Qatar Airways., do dyspozycji będą mieli sześć lotnisk wylotowych.

Anna Lipka podkreśliła: “Codzienne wyloty umożliwiają nam elastyczne ustawianie długości pobytu klienta. Miejsca w klasie premium/biznes zapewniają catering na pokładach samolotów wliczony w cenę. Wyloty i przyloty możliwe są z różnych lotnisk.”

Jeśli chodzi o czartery, to Neckermann korzystał będzie z samolotów LOT-u (do Meksyku, Banghkoku i Wietnamu), Travel Service (na Sri Lankę i do Gambii), ArkeFly (do Cancun, Punta Cana, Puerto Plata, Varadero i na Jamajkę) oraz Enter Air (do Mombasy).
W czterech lokalizacjach do dyspozycji turystów będą polskojęzyczni rezydenci (Punta Cana, Cancun, Varaderi i Mombasa), w pozostałych – niemiecko i angielskojęzyczni.
Z nowości produktowych Anna Lipka wymieniła: Koh Chang w Tajlandii, La Digues i Sante Anne na Seszelach oraz pięć wysp Małych Antyli: Tobago, Sant Lucia, Antiqua, Barbados, Grenada.

Zachętą dla agentów może być ogłoszona przez Annę Lipkę nagroda: dla 20 najlepszych agentów sprzedających ofertę Dalekie Podróże ufundowany będzie pobyt w hotelu Hard Rock Cafe w Punta Cana (m.in. z największym kasynem na Karaibach, z pokojami z whirpoolem po środku).
Jeśli chodzi o oferty szyte na miarę, te hitem prawdopodobnie będzie impreza Varadero + Hawana (przylot do Varadero, pobyt w hotelu, transfer do Hawany, pobyt w Hawanie, wylot z Hawany). Inne z tego typu imprez, na które Anna Lipka zwróciła agentom uwagę to: Bangkok + plaża, Sajgon + plaża.
Coraz częściej klienci pytaję o ofertę dla nowożeńców – Neckermann ma oczywiścię ja w swoim katalogu. Zawiera zniżki do 10 proc. I udogodnienia oraz upominki ze strony hotelu (powitalna butelka wina, przystrojenie pokoju, uroczysta kolacja itp.).
W ofercie Dalekie podróże Neckermanna 150 hoteli znajduje się w katalogu, dalsze 250 w ofercie online. Tylko w online są propozycje w Brazylii, Gambii i Kostaryce.

Jak powiedziała portalowi WaszaTurystyka.pl, Anna Lipka: “Coraz więcej klientów ywkupuje u nas same pobyty hotelowe. Porównując z zeszym rokiem jest to wzrost wysokości poinad 20 proc. Najchętniej w ten sposób wykupywane są pobyty w hotelach na Karaibach, ale tez coraz częściej na Dalekim Wschodzie – to oczywiście efekt ekspansywnej działalności Emirates.”

Na narty do Słowenii

Dominika Pawłowska przedstawiła swoją część prezentacji (Auto) w ten sposób: “Mamy największą oferte narciarską na rynku. Naszym atutem jest udzielana gwarancja śniegu – jeśli w okolicy, w której przybywa klient działa mniej niz 75 proc. wyciągów, może zmienić miejsce pobytu. W ostatnich sześciu latach nie zdarzył się taki przypadek. W tym roku w naszym katalogu jest ponad 50 hoteli Ski in out czyli znajdujacych sie tuż przy wyciągu. Z kolei w ponad 300 hotelach pobyt dzieci jest gratis a w ponad 70 obiektach – skipass jest gratis.”

Oferta narciarska Neckermanna to głównie Austria (Karyntia) i Włochy. W obu tych krajach można “załapać się” na tygodnie z darjmowym skipassem. We Włoszech na przykład Free Ski Week – Super Skirama (6 dni gratis) odbędzie się w terminach 10-18.12.2016 i 25.03-9.04.2017. Z kolei w Bad Kleinkirchheim w Karyntii na darmowy 6-dniowy skipass można liczyć od 4.03 do 17.04.2017.
Nowością w ofercie touroperatora jest zniżka 50 proc. na skipass w Grindenwaldzie w Szwajcarii.
Nowością kierunkową jest Słowenia: stacje narciarskie w Kranjskiej Gorze i Rogli oraz baseny termalne w Terme Zrece.

Jak podkreśliła Dominika Pawłowska: “Zimą także ciągniemy temat Piękna Polska. Dodaliśmy do oferty dwa nowe obiekty: Villa & Mineral Spa w Górach Izerskich (trasy biegowe) oraz Ski & Sun w Świeradowie Zdroju (2,5 km tras zjazdowych, 8 osobowe gondole).”

Bułgaria i Grecja jak świeże bułeczki
Oferty Neckermanna w Grecji i Bułgarii sprzedają się świetnie,

Grażyna Bodzak omawiająca oferty Lat minute powiedziała: “Mamy kolejnych około 100 miejsc w hotelach pięciogwiazdkowych na Krecie, nie mieliśmy takich obiektów. Jednak tym roku zmienił sie trend wśród naszych klientów – najlepiej sprzedają się oferty all inclusive. Do tej pory preferowali hotele 2 i 3 gwiazdkowe. Dynamika sprzedaży oferty greckiej jest tak duża, że częste wypadki, że rezerwacje staja się nieaktualne w trakcie sprzedaży. Świetnie sprzedaje się Kreta – w kilka dni klienci kupili tam kilkaset miejsc.”

Krzysztof Majda przedstawił sytuacje ofert lat minute w Bułgarii. Powiedział: “Rozszerzamy ofertę o hotel Panorama, Vita Park (obok najlepszego aquaparku w Bułgarii) oraz Orchidea w Albenie. Postara lekm się także o dodatkowe miejsca w Złotych Piaskach (hotel Smartline), w Słonecznym Brzegu (hotel Blue Bay) i Primorsko.”

Otwarcie sezonu w Słowenii
Wicedyrektor Neckermanna Efe Türkel zaprosił agentów na otwarcie sezonu zimowego, które tym razem odbędzie się we wspomnianej Kranjskiej Gorze w Słowenii (11-18 grudnia). Wziąć w nim może 150 agentów i 350 klientów, chętni będa mogli dojeżdżać do ośrodków narciarskich we Włoszech i Austrii, chociaż Efe Türkel zapewnił, ze w ostatnich sześciu latach sezon narciarski w Kranjskiej Gorze zaczynał się już na początku grudnia, więc śniegu nie powinno zabraknąć.

Agenci obecni w Wiązownej otrzymali najważniejsze informacje i zimie 2016/17 jako pierwsi. Touroperator stara się ich dopieścić nie tylko imprezą integracyjna i wspólnym otwarciem sezonu. Oprócz wspomnianych nagród za sprzedaż oferty z egzotycznej, Neckermann podniósł prowizję (do 10 proc.) za zwiększenie sprzedaży wyjazdów zimowych i letnich (będzie ona liczona od nadwyżki obrotu z roku poprzedniego). Ponadto przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej Mondial Assistance ogłosił nawet do 2000 złotych nagrody dla agentów, którzy do końca września sprzedadzą najwięcej ubezpieczeń.
Końcowym akcentem spotkania była wspólna zabawa na boiskach i parkiecie. Ale to, jak przebiegła ta część będzie można już niedługo zobaczyć w rubryce “Jaś Wędrowniczek”.

{gallery}3993{/gallery}