Neckermann bez Magdaleny Pluteckiej. Obowiązki rzecznika przejmie prezes

MM

Likwidacja stanowiska rzecznika prasowego i rozdzielenie jego obowiązków między prezesa firmy a innych pracowników Neckermanna kończy się rozstaniem firmy z Magdaleną Plutecką. Była ona związana z touroperatorem od kilkunastu lat, ostatnio prowadziła sztandarowy projekt promocyjny firmy, czyli Ski Opening z Adamem Małyszem.

Optymalizacja i usprawnienie procesów wewnątrz firmy – to według prezesa Neckermanna Macieja Nykiela powód zakończenia współpracy z Magdaleną Plutecką.

„Podjęliśmy decyzję o likwidacji stanowiska rzecznika prasowego, co jest zgodne z polityką prowadzoną przez wszystkich dużych touroperatorów. Żaden z nich nie ma już rzecznika na etacie. Obowiązki Magdy zostaną podzielone między prezesa a innych pracowników firmy. Prowadzeniem profili w social media już od kilku miesięcy zajmuje się dział e-commerce, z resztą obowiązków poradzę sobie przy wsparciu technicznym pracowników” – wyjaśnia Maciej Nykiel.

Magdalena Plutecka pracowała w Neckermannie 18 lat, jest w branży rozpoznawalną postacią kojarzoną z marką Neckermann Podróże. Wśród jej osiągnięć znajdują się m.in. kampanie, które odbyły się szerokim echem również poza turystyką: współpraca z Teatrem Roma przy spektaklu „Mamma mia!” oraz z Adamem Małyszem przy otwarciu sezonu narciarskiego.