Najwyżej położony na Słowacji plac zabaw

archiwum SACR

Centrum zabaw dziecięcych Kamzikova (Kozicowo) nad Kamiennym Stawem u stóp Łomnicy to najwyżej położony w Słowacji plac zabaw. Mieści się w budynku górnej stacji gondolowej na wysokości 1751 m (patrz; Plac zabaw dla dzieci pod Łomnicą). Do miejsca tego dojeżdżają 15-osobowe wagoniki kolejki gondolowej z Tatrzańskiej Łomnicy, stąd można pojechać wagonikiem na szczyt Łomnicy (taras widokowy, kawiarenka0 a wyciągiem krzesełkowym na Łomnickie Siodło, skąd w dół oprowadzi czarna trasa, najwyżej na Słowacji położony teren narciarski. Od stacji czerwonymi trasami można zjechać do samej Tatrzańskiej Łomnicy.
Wstęp do sali zabaw jest bezpłatny, co więcej na miejscu dziećmi opiekują się profesjonalne babysisters. Rodzice więc mogą spokojnie poszusować a dzieciaki (w wieku powyżej 3 lat) pobawić się bezpiecznie w ciepłym pomieszczeniu. Jest tam „basen” z kulkami, drabinki, zjeżdżalnie, sieć do wspinaczki stoliki z przyborami do rysowania.
W korytarzu, przed wejściem zorganizowano mini galerię zwierząt. Można zobaczyć zwierzęta i praki żyjące w Tatrach: niedźwiedzie, lisy, świstaki, orła, dziki, sowy, wilki i inne. Najcenniejszym obiektem jest wystawiona, naturalnej wielkości kozica tatrzańska oraz kozice z innych gór: kozica Charterhouse z podnóża francuskich Alp, kozica kaukaska z południowej Gruzji, kozice z rumuńskich Karpat, z Bułgarii, Albanii, Serbii, Grecji.
Centrum zabaw czynne jest codziennie w godzinach 10 – 15.