Największy ośrodek w Karyntii zaprasza narciarzy

Nassfeld – największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski Karyntii przygotował ofertę

W Nassfeid czeka na narciarzy 110 kilometrów tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności (w 100 procentach naśnieżane)
30 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów narciarskich – w tym pięć kolejek gondolowych, cztery 6-osobowe kolejki krzesełkowe (jedna z ogrzewaniem) i cztery 4-osobowe kolejki krzesełkowe. Hitem jest kolejka Millennium-Express: najdłuższa kolejka gondolowa Alp przewozi pasażerów zaledwie w ciągu 17 minut z Tröpolach w dolinie Gailtal przez 6000 metrów długości i 1309 metrów wysokości na szczyt Kofelplatz Madritsche (prawie 2000 m n.p.m.). Zjazd w dół możliwy jest np. trasą „Carnia” o długości 7,6 km. Dolna jedna trzecia tej trasy o długości 2,2 km staje się co sobotę najdłuższą alpejską trasą z oświetleniem reflektorowym.
Nassfeld to jeden z najlepiej nasłonecznionych terenów narciarskich w Alpach – ok. 100 godzin słońca więcej niż u konkurentów po północnej stronie Alp.
W ramach oferty „Nice Surprise” są dwa zaaranżowane miejsca w loży umeblowanej w stylu lounge, które zachęcają do podziwiania panoramy gór. Aby móc podzielić się z przyjaciółmi, którzy pozostali w domu, tym wspaniałym widokiem rozciągającym się w kierunku Wysokich Taurów, ze szczytem Großglockner na północy, Alpami Karnickimi i Dolomitami z trzema charakterystycznymi szczytami na zachodzie oraz Alpami Julijskimi na południu, punkty te oferują bezpłatny dostęp do sieci W-LAN umożliwiający przesyłanie zdjęć zrobionych za pomocą smartfonów. Ponadwymiarowa ramka do zdjęcia zapewni odpowiednie zaprezentowanie fotek. Punkty widokowe i panoramy do zdjęć z widokiem na Alpy znajdują się przy górnych stacjach kolejki Millennium-Express i wyciągu krzesełkowego Gartnerkofel.
Dodatkowo na stronie www.nassfeld.at/apps turyści mają do dyspozycji bezpłatne aplikacje „Augmented-Reality”, dzięki którym można sprawdzić nazwy otaczających szczytów. Wystarczy tylko nakierować telefon komórkowy z aparatem w stronę gór – a aplikacja przypisze nazwy do odpowiednich szczytów.
Oprócz tego, w Nassfeld miłośnicy sportów zimowych mogą bezpłatnie oddać swój sprzęt do przechowalni przy dolnej stacji kolejki Millennium-Express lub na stoku Tressdorfer Alm.
Młodzi goście do 14. roku życia, za wynajęcie nart płacą tylko 1 euro w trakcie wszystkich okresów poza sezonem. Cena wynajmu dla dorosłych wynosi jedenaście euro za dzień. Region Nassfeld zaprasza dzieci do dziesiątego roku życia po prostu na jazdę na nartach. Młodzi narciarze mają bezpłatny nocleg w pokoju rodziców/dziadków (wraz z wyżywieniem) i otrzymują karnet narciarski, kurs jazdy na nartach oraz wyposażenie wraz z kaskiem – to wszystko także bezpłatnie. Oferta obowiązuje od początku sezonu, 06.12 do 21.12.2013 i od 15.03 do końca sezonu (21.04.2014).
A poza tym: dzieci do 14. roku życia płacą tylko 50 proc. wszystkich opłat narciarskich SkiHit, a młodzież do 17. roku życia ma 20 proc. rabatu„Nice Surprise”.