Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Niemczech w 2023 roku wybrane. Zdecydowali zagraniczni turyści

Niemcy, Berlin
Berlin / fot. Florian Wehde / Unsplash

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) przedstawia wyniki corocznego rankingu „100 najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Niemczech”, który po raz kolejny prezentuje miejsca cieszące się szczególnym uznaniem zagranicznych turystów. W okresie od września 2022 do czerwca 2023 roku, blisko 25 tys. uczestników z ponad 25 różnych krajów wzięło udział w organizowanym konkursie.

Najwięcej głosów w tym roku zebrał park rozrywki „Europa Park”. Zeszłoroczny zwycięzca – największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego Miniaturwunderland w Hamburgu – spadł na drugą pozycję. Park rozrywki Phantasialand w Brühl zajął trzecie miejsce. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: miasto Rothenburg ob der Tauber, samochodowy tor wyścigowy Nürburgring, zamek Neuschwanstein, miasto Berlin, Park Narodowy Schwarzwaldu, hanzeatyckie miasto Hamburg oraz kompleks termalny w Erding.

„Ranking atrakcji turystycznych Top 100 pokazuje od dziesięciu lat, na ile rozpoznawalne i popularne są poszczególne cele i atrakcje turystyczne w Niemczech wśród zagranicznych podróżnych. Jednocześnie ranking jest dla naszych partnerów z niemieckiej branży turystycznej dowodem skuteczności ich działań marketingowych na arenie międzynarodowej. Liczny udział w konkursie świadczy o atrakcyjności turystycznej Niemiec” – mówi Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

Konkurs jest organizowany od 2012 roku. Odwiedzający stronę www.germany.travel mogą zagłosować na atrakcje turystyczne, które uważają za szczególnie warte polecenia. Głosowanie odbywa się metodą podwójnej weryfikacji adresu mailowego. W konkursie brane są pod uwagę tylko głosy oddane przez osoby z zagranicy. Na podstawie wyników głosowania DZT opracowuje ranking Top 100. Pełny ranking jest dostępny na stronie DZT w zakładce www.germany.travel/top-100.