Najlepszy styczeń w historii lotniska w Jasionce. Odprawiono 62 tys. pasażerów

fot. Krystian Dobrzański

Ze statystyk portu lotniczego Rzeszów-Jasionka wynika, że za nami najlepszy pierwszy miesiąc w historii lotniska. Prawie 62 tys. pasażerów zostało obsłużonych w styczniu 2024 roku, jest to o 7 proc. lepszy rezultat od ubiegłorocznego, który był rekordowy.

Najwięcej pasażerów, prawie 28 tys., obsłużył w styczniu Ryanair, który lata na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina. Ponad 14 tys. osób wybrało podróże do Warszawy lub Mediolanu z LOT-em, a w czarterach (głównie do Egiptu) miejsca zajęło ponad 4 tys. osób. Niewiele mniej było ich w samolotach Wizz Air (do Rzymu) i Lufthansy (do Monachium). W styczniu najczęściej wybieranymi kierunkami okazały się Warszawa, Londyn i Dublin.

„To świetne otwarcie roku i bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące” – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

W sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród kilkunastu kierunków regularnych i czarterowych oferowanych z podrzeszowskiego lotniska. Ryanair do dotychczasowych połączeń dokłada od kwietnia trasy do hiszpańskiego Alicante i chorwackiego Zadaru, LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową do Gdańska, Lufthansa dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, a z Wizz Air do Rzymu będzie można polecieć na weekend (rejsy w piątki i poniedziałki). Natomiast biura podróży oferują czartery na słonecznych trasach do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości – Izmir i Majorkę.

Rok 2023 port lotniczy w Jasionce zamknął wynikiem ponad miliona obsłużonych pasażerów.