Najlepsze od 22 lat półrocze niemieckiej turystyki

AG

Niemieckie Biuro Statystyczne ogłosiło, że w w pierwszym półroczu tego roku, goście zagraniczni wykupili w Niemczech 32,8 mln nocy w hotelach i obiektach noclegowych posiadających więcej niż dziesięć łóżek.

To oznacza, w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami roku 2013, wzrost o 1.9 noclegów czyli o 6 proc. Jest to jednocześnie najlepszy wynik odkąd Niemieckie Biuro Statystyk robi badania dotyczące noclegów zagranicznych turystów czyli od roku 1992.

Prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), Petra Hedorfer powiedziała: “Dynamiczny rozwój turystyki przyjazdowej w Niemczech jest zjawiskiem ciągłym. Każdego miesiąca tego roku obserwujemy lepsze wyniki niż w roku ubiegłym. W zeszłym roku, w pierwszej połowie mieliśmy wynik lepszy o 3,2 proc, w stosunku do roku poprzedniego; w tym roku wynik ten prawie podwoiliśmy. Biorąc pod uwagę niepewność polityczną i ekonomiczną na niektórych ważnych rynkach (np. w Rosji), możemy założyć, że rok 2014 zakończymy z wynikiem lepszym niż w roku ubiegłym o ok. 3 proc.”