Najlepsza informacja turystyczna w Polsce znajduje się w Lublinie

fot. archiwum LROT

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej prowadzony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną zajął 1. miejsce w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w najwyższej kategorii ośrodków czterogwiazdkowych.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 24 listopada, podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Nagrodę odebrała dyrektor LROT Dorota Lachowska.

Celem Konkursu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną jest promocja dobrych praktyk, podnoszenie jakości świadczonych usług oraz wyłonienie najlepszych centrów funkcjonujących w Polskim Systemie Informacji Turystycznej.

Dorota Lachowska powiedziała: „To dla nas ważne wyróżnienie. Od lat konsekwentnie tworzymy miejsce przyjazne dla turystów, branży turystycznej oraz mieszkańców regionu. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione na szczeblu krajowym. Historia informacji turystycznej w Lublinie należy do najstarszych w Polsce, dlatego pragniemy podziękować wszystkim, którzy wnieśli wkład w jej rozwój. Opierając się o doświadczenie oraz kreatywną i zaangażowaną pracę zespołu LROT oraz Członków Organizacji nadal będziemy skutecznie promować województwo lubelskie.

Znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 6 Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest otwarty przez siedem dni w tygodniu. Do dyspozycji odwiedzających region przygotowane zostały specjalne funkcjonalności, np. przechowalnia bagażu, wypożyczalnia rowerów, bezpłatne Wi-Fi, komputer i tablet do samodzielnego wyszukiwania informacji, przechowalnia bagażu, gniazda do ładowania telefonów, audioprzewodniki w pięciu wersjach językowych, kącik dla najmłodszych, sklep z pamiątkami, wydawnictwami i produktami regionalnymi, czy przestrzeń ekspozycyjna przeznaczona na wystawy fotografii oraz wydarzenia promujące województwo lubelskie. Ośrodek jest przystosowany do obsługi turystów z niepełnosprawnościami.

www.lubelskie.travel
www.lublintravel.pl