Naj… narty w Dubaju

AG

To jedna z dziwniejszych, ale i najczęściej opisywanych atrakcji Dubaju. W stolicy emiratu, gdy temperatura wynosi ponad 40 stopni Celsjusza, można poszusować na nartach.

W 2005 roku tuż przy centrum handlowym Mall of Emirates powstał pierwszy na Bliskim Wschodzie sztuczny stok narciarski – SkiDubai. Od tej pory stał się jedną z wizytówek Dubaju. Oczywiście, nikt nie przyjeżdża do Dubaju na narty, ale jeśli turyści spędzają tu więcej niż trzy dni, narty są jedną z form spędzenia wolnego czasu. W końcu, obecnie to największy stok narciarski w dubaju (niedługo ma zlostać otwarty stok o długości 1 200 metrów). Stok odwiedzany jest przez ponad 800 tysięcy turystów rocznie.
Każdego produkowane jest tutaj 85 ton sztucznego śniegu, który pokrywa stok o różnicy wzniesień 85 metrów i szerokości 80 metrów. Klienci mogą na samą górę dostać się wyciągiem krzesełkowym (4-osobowa kanapa) lub orczykiem (wyciąg krzesełkowy jeździ bardzo powoli). Od połowy stoku, po prawej stronie poprowadzono dodatkowy orczyk. Stok ma długość ok. 400 metrów, w połowie skręca pod kątem 50 stopni. Śnieg nie jest zbyt szybki i stok jest dobrym miejscem na przykład na rozgrzewkę przed sezonem zimowym. W hali panuje stała temperatura – 2 stopnie Celsjusza. Na stoku można wypocząć w małej restauracji Avalanche a tuż przy wejściu do hali w restauracji o nazwie St.Moritz (tu można też odpocząć przy sztucznym kominku).
W cenie wejściówki goście dostają kombinezon, buty, narty, kijki, jednorazowe skarpetki, kask – obowiązkowy dla dzieci poniżej 13 roku życia (nie dostają czapek i rękawiczek).

Ceny biletów całodniowych:
Dorośli – 310 AED (w tym 20 AED zwrotnego depozytu)
Dzieci – 285 AED

www.skidxb.com

{gallery}4709{/gallery}