Naj… Dubaj z okien samolotu

AG

Niewątpliwie lot hydroplanem nad Dubajem, to najbardziej ekscytująca i najdroższa forma zwiedzania. Jednak jeśli czas i portfel pozwala – na pewno warto.

Firma Seawings ma swojej ofercie loty w 24 miejsca, również do Omanu i Kataru. Loty nad Dubajem zostały uznane przez New York Times za “rzecz nr 1, która trzeba zrobić będąc w Dubaju”. I trzeba przyznać, że tym razem Amerykanie nie pomylili się.

Najbardziej popularna oferta to tzw. Seawings Silver Tour. To lot nad miastem, okrążenie centrum z BurjKhalifa, Burj Al-Arab Palm Jumeirah lot nad sztucznym archipelagiem The World Islands.
Lot trwa 40 minut. Hydroplan zabierający 8 osób startuje z przystani przy polu golfowym Dubai Creek Golf. Przed lotem odbywa się kilkuminutowy pokaz z mapą Dubaju, przed wejściem do samolotu trzeba oddać wszystkie szklane naczynia i ostre przedmioty. Uwaga! Trzeba mieć przy sobie paszport, normalnie, jak na lotnisku.
Maszyna robi podwójne pętle wokół najważniejszych miejsc w Dubaju, tak więc pasażerowie siedzący po obu stronach samolotu mają okazję zobaczyć i sfotografować te same miejsca.

Lot kosztuje 1 695 AED (1 AED = 1,15 zł) dla osoby dorosłej, 1 440 dla dzieci
www.seawings.ae

{gallery}4724{/gallery}