Na urlop narciarski do Zillertal

Andi Franke

Ponad 100 kilometrów doskonale przygotowanych stoków narciarskich, 59 bezpiecznych i nowoczesnych wyciągów aż do wysokości 2500 m, naśnieżane trasy, darmowe skibusy między poszczególnymi miejscowościami oraz stacjami dolnymi wyciągów sprawiają, że region narciarski Fügen-Kaltenbach jest jednym z najpopularniejszych w Alpach.

Region urlopowy Fügen-Kaltenbach znajdujący się w dolinie rzeki Ziller obejmuje dwanaście malowniczych wiosek począwszy od Strass aż do Aschau. W samym sercu regionu znajdują się dwie główne miejscowości – Fügen i Kaltenbach stanowiące przedsmak atrakcji tego niezwykłego regionu narciarskiego.

Jazda na nartach z gwarancją śniegu na wysokości 2500 metrów
Powstały w wyniku połączenia ośrodków narciarskich Hochzillertal oraz Hochfügen region Hochzillertal-Hochfügen jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Tyrolu. Mniejszy ośrodek Spieljoch w miejscowości Fügen został przejęty przez grupę Schultz/Hochzillertal. Rozbudowano tu wszystkie obszary działalności – funkcjonuje bezpłatny skibus między miejscowościami, jest bogata oferta dla dzieci, sprawniejsze instalacje do naśnieżania oraz wiele więcej.

Terminal dla fanów białego szaleństwa w Hochzillertal
Nowa stacja dolna w Hochzillertal/Kaltenbach zapewnia fanom białego szaleństwa wyjątkową atmosferę. Jest to prawdziwe centrum wypoczynkowo-usługowe, z ekranami wideo, automatami z biletami narciarskimi, nowym barem dla narciarzy, WLANem dla wszystkich urlopowiczów, ruchomymi schodami do kolejek gondolowych oraz wieloma innymi udogodnieniami.

Nowość od sezonu zimowego 2017/18 – 10-osobowa kolejka gondolowa na Spieljoch
Wysokie standary w ośrodku narciarskim Spieljoch zapewniają każdorazowo wprowadzane tam udogodnienia: stoki są wciąż rozbudowywane, od niedawna funkcjonuje nowa restauracja górska, a  od grudnia do ośrodka Spieljoch zawiezie nas z miejscowości Fügen nowoczesna 10-osobowa kolejka gondolowa. Także wybudowana poprzedniej zimy kolejka panoramiczna GEOLS przebiega bezpośrednio obok trasy do Hochfügen, skąd darmowy autobus wahadłowy przewozi narciarzy w zaledwie kilka minut do regionu Hochfügen-Hochzillertal.

Hochfügen – uniwersalny ośrodek narciarski
Na wybierających się bezpośrednio do Hochfügen czeka świetnie rozbudowana droga. Prowadzi ona do miejsca wsiadania do wyciągów na wysokości 1500 m. Hochfügen jest szczególnie popularny wśród narciarzy w stylu dowolnym i jazdy w głębokim śniegu. Hochfügen pod hasłem „Zabawa z głową” oferuje przez cały sezon zimowy bogaty program informacyjny i liczne kursy dla początkujących i zaawansowanych, dorosłych, dzieci i młodzieży. Celem akcji jest zdobycie umiejętności samodzielnego i fachowego poruszania się po stokach.

Serdecznie witamy małe dzieci
Oprócz doskonale przygotowanych stoków narciarskich, najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych wyciągów na rodziny z małymi dziećmi czekają liczne zniżki. Nazwa „Zwergerl Club“ oznacza przedszkola dla dzieci z opieką w stacjach górnych wszystkich trzech ośrodków narciarskich. Tam najmłodsi goście, w wieku 0-7 lat pod okiem profesjonalnych opiekunek mogą bawić się dowoli, mają zapewnione wyżywienie i są pod każdym względem rozpieszczane. W ramach kursów jazdy na nartach dla dzieci w wieku od lat czterech „Brettl-ABC“ wyszkolone instruktorki i instruktorzy nauczą dzieci szusowania po stoku. Oferta ta i pełen pakiet opieki nad najmłodszymi dziećmi sprawiają, że dzień na stoku upłynie bezstresowo dla całej rodziny. 
Terma pełna atrakcji Erlebnistherme Zillertal: zjechać ze stoku i zrelaksować się
Po fantastycznym dniu na nartach warto wybrać się do termy Erlebnistherme Zillertal w Fügen. Dorośli mogą skorzystać tu z wielu rodzajów saun, łaźni, stref relaksu oraz kąpieli solankowej. Dla dzieci natomiast przygotowano olbrzymie zjeżdżalnie i zbiorniki z dodatkowymi atrakcjami.

Oferta kulinarna na najwyższym poziomie
Dla prawdziwych fanów białego szaleństwa oferta kulinarna jest równie ważna, co frajda z jazdy na nartach. W górskich restauracjach i gospodach w pierwszym zimowym regionie narciarskim w dolinie Zillertal spotykają się międzynarodowe gwiazdy narciarstwa, kluby narciarskie, rodziny, wielbiciele zimy oraz gwiazdy z całego świata.  W okolicy Hochzillertal znajdują się aż dwie, wielokrotnie nagradzane tytułem najlepszych gospod górskich Europy. Są to:  gospoda Kristallhütte i Wedelhütte. Każdy smakosz powinien natomiast zawitać także do najwyżej położonej restauracji Alexander, która został odznaczona czapkami kucharskimi.