Na lotnisku w Radomiu odprawił się stutysięczny pasażer. Poleciał Wizz Airem na Cypr

Lotnisko Warszawa Radom obsłużyło stutysięcznego pasażera /fot. Mieczysław Pawłowicz
Lotnisko Warszawa Radom obsłużyło stutysięcznego pasażera /fot. Mieczysław Pawłowicz

W środę 13 grudnia na Lotnisku w Radomiu odprawiono stutysięcznego pasażera portu, który poleciał na pokładzie samolotu linii Wizz Air. Był to jednocześnie inauguracyjny lot tego przewoźnika z radomskiego lotniska do Larnaki na Cyprze.

Podróżną nr 100 tys. była pani Ilona Iwańska, dla której był to czwarty lot z radomskiego portu, a 195. w życiu. W środowy wieczór po raz pierwszy operacje na lotnisku w Radomiu wykonywał niskokosztowy przewoźnik Wizz Air. Po raz pierwszy także port przyjął cywilną maszynę Airbusa – w wersji A321 neo. Wizz Air to drugi rozkładowy przewoźnik w Radomiu.

Na zimę z Radomia na Cypr

Międzynarodowa linia lotnicza Wizz Air rozpoczęła współpracę z Lotniskiem Warszawa-Radom od rejsów do Larnaki, która w sezonie zimowym da możliwość spędzenia na Cyprze Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra czy okresu karnawałowego. Loty są realizowane w zimowym rozkładzie dwa razy w tygodniu, w środy i soboty. Aktualnie – poza Larnaką – z radomskiego portu można podróżować na trasach regularnych do Paryża (do 6 stycznia) i Rzymu. Realizowane są także loty czarterowe do Szarm el-Szejk.

Letni rozkład PLL LOT

Siatka na Lato 2024 nie jest jeszcze zamknięta, swoje połączenia z Radomia ogłosił PLL LOT. W ofercie znalazły się rejsy do Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.

PLL LOT wznawia loty do Aten i ogłasza nowe kierunki z Radomia