Na lodowiec Stubai warto wiosną

archiwum Stubai

Biura organizujące wyjazdy na narty do Austrii, mogą dołożyć do oferty wiosenny pobyty na lodowcu Stubai. W marcu i kwietniu zaplanowano tutaj szereg atrakcyjnych imprez.

Ważnym wydarzeniem dla miłośników freestyle’u są trwające 6 tygodni Spring sessions w snowparku Moreboards Stubai Zoo (od 12 kwietnia do 18 maja 2014 r.). Miększy śnieg oznacza miększe lądowania dla freeskierów i snowboarderów, którzy przyjadą tu, by przećwiczyć swoje sztuczki i popisy – szczegóły:www.stubaier-gletscher.com/pol/Winter/Stubai-Live/Events/Snow-Park-Spring-Session.
Nowy otwartym miejscem jest Schneekristall Pavillon na stacji Gamsgarten. To przeszklony bar z antresolą, który ma dach otwierany do połowy.
Natomiast na stacji pośredniej Froneben regularnie odbywają się nocne pokazy (Nightshow) (godz. 20:30, 29 stycznia 2014 r., 5, 12 i 26 lutego oraz 5 marca 2014 r.), które łączą popisy umiejętności instruktorów narciarskich ze szkółki Schischule Stubai Tirol z pokazem ogni sztucznych. W każdy czwartek organizowane jest nocne saneczkowanie. W programie kulturalnym zaplanowano również koncert plenerowy przy stacji Kreuzjoch (16 marca br.), imprezę disco z Red-Stone DJ Team (23 marca br.) oraz tradycyjną imprezę na zakończenie sezonu zimowego (19 kwietnia br.).
Wydarzeniem będzie 23. Stubai Cup & Paragliding Accuracy Cup (7-9 marca 2014 r.) odbywający się na stacji Elfer oraz stacji Kreuzjoch w Schlick 2000. W planie są pokazy lotów, plenerowe targi sprzętu z możliwością jego przetestowania, zawody w lądowaniu na celność oraz impreza. Przewiduje się, że w tym roku w wydarzeniu weźmie udział ok. 500 uczestników.
winter.stubai.at
www.powder-department.com