Muzeum Louis Vuitton

Iwan Baan / Fondation Louis Vuitton

Już 27 października, odbędzie się długo wyczekiwane otwarcie muzeum Fundacji Louis Vuitton w Paryżu. Budynek, który swoim kształtem ma przypominać szklaną chmurę, został zaprojektowny przez amerykańskiego architekta Franka Ghery. Mieści się w „Ogrodzie Aklimatyzacji” (fr. Jardin d’Acclimatation), w Lasku Bolońskim na obrzeżach Paryża, ale z jego tarasów i tak można podziwiać miasto.
W muzeum prezentowane będą nie tylko dzieła autorstwa domu mody Louis Vuitton, ale także prace innych artystów promowanych przez fundację. W budynku znajduje się kilkanaście galerii na wystawy stałe, czasowe oraz zamówienia artystyczne, a także sala do specjalnych przedsięwzięć artystycznych. Pierwsza wystawa w nowo wybudowanym muzeum ma być poświęcona architekturalnym projektom Franka Ghery dla Fundacji Louis Vuitton.
Fundacja Louis Vuitton skupia się na wspieraniu i promowaniu współczesnej twórczości artystycznej. Jest kolejną formą mecenatu artystyczno-kulturalnego koncernu LVMH we Francji i na świecie od ponad 20 lat.
http://www.fondationlouisvuitton.fr/