Mołdawia wystawi się w Poznaniu

Moldova travel

Mołdawia ponownie będzie wystawcą (stoisko nr 48) podczas poznańskich targów Tour Salon. To kolejna okazja, aby spotkać się z Mołdawianami, zapoznać z ofertą kraju i skorzystać z atrakcji. 

Niewiele jest w Europie miejsc, które nadal pozostają do odkrycia. Z pewnością takim krajem jest Mołdawia. Dziewicze tereny niezadeptane przez turystykę masową, spotkania z mieszkańcami witającymi podróżnych z otwartymi ramionami, wyśmienita kuchnia, wina i imponujące winnice – taki właśnie obraz kraju rysują ci, którzy mieli okazję tam być.  

Prezentacja uroków Mołdawii

W sobotę 10 lutego w godzinach 11.30-12.00 odbędzie się prezentacja i losowanie upominków.  Odwiedzający dowiedzą się więcej o tym kraju położonym między Rumunią a Ukrainą. Choć nie ma tam plaż, ani wysokich gór, jest wiele powodów, dla których podróż do Mołdawii będzie wyjątkowym przeżyciem. 

Piękne i spokojne wsie, malownicze krajobrazy i możliwość aktywnego spędzenia czasu to tylko część z zachęt. Dla miłośników zwiedzania gratką będzie wizyta w jednym ze skalnych klasztorów w Starym Orgiejowie czy zwiedzanie średniowiecznej twierdzy w Sorokach. Niesamowite wrażenie robią winnice, winiarnie i podziemne piwnice. W Mileştii Mici znajdują się największe na świecie piwnice, a w Cricovej największa kolekcja win, co zostało odnotowane w Księdze Światowych Rekordów Guinnessa. 

Wirtualne winnice i całkiem realne wina

Do Polski przyjadą przedstawiciele winiarni Purcari i Asconi, a także lokalnych biur podróży: Tatra-Bis i Corina Travel. Przekonają oni niezdecydowanych, a tym, którzy mają w planach podróż do Mołdawii, pomogą dopracować szczegóły wyprawy. 

Na targach będzie można na własne oczy sprawdzić jak wyglądają winnice i podziemne piwnice. Wszystko dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Przy pomocy specjalnych gogli będzie można przenieść się z Poznania do bezkresnych winnic i obejrzeć najsłynniejsze kolekcje win. 

Wino to produkt, z którego słynie Mołdawia. Doskonałej jakości trunki coraz częściej doceniane są w międzynarodowych konkursach. Tylko w 2017 roku zdobyły ponad 270 medali. Na targach będzie okazja osobiście przekonać się o walorach mołdawskich win. Każdego dnia o godzinie 13.00, 14.30 i 16.00 dorośli będą mogli wziąć udział w degustacji.