Moja droga w turystyce – spotkanie Young Leaders SITE Poland

fot. SITE Poland

W czwartek 20 października odbyło się spotkanie uczestników programu Young Leaders stowarzyszenia SITE Poland. Głównym tematem było poszukiwanie swojej drogi w branży turystycznej.

Gościem specjalnym była Katarzyna Czajka, Country Manager East Europe, Saudi Tourism Authority. Jej interesująca i angażująca prezentacja zyskała dużą atencję wszystkich obecnych i zachęciła do zadawania wielu pytań.

Pokazała jak różna jest praca w firmach z branży lotniczej – u brokera lotniczego, w regularnej i czarterowej linii lotniczej. Wskazała, jakie kompetencje potrzebne jej były do pracy w tych firmach i co radzi młodym ludziom wchodzącym w życie zawodowe. Zupełnie inne doświadczenia, umiejętności i wyzwania łączą się z pracą w obszarze promocji destynacji. Promowanie takiej destynacji jak Arabia Saudyjska, to duże wyzwanie, ale też mnóstwo satysfakcji.

fot. SITE Poland

W części rozrywkowej spotkania uczestnicy wzięli udział w grze przygotowanej przez Radosława Szafranowicza-Małozięcia z firmy Kadry Turystyki. Była to wariacja na temat kalamburów o tematyce lotniczej. Uczestnicy chętnie odgadywali hasła okazało, a także dobrze orientowali się w nomenklaturze lotniczej.

Spotkanie odbyło się w hotelu Crowne Plaża Warsaw – The Hub w Warszawie. Warunkiem uczestnictwa w programie Young Leaders jest wiek poniżej 35 roku życia i posiadanie poniżej dwóch lat doświadczenia w branży incentive. Program umożliwia start i rozwój kariery w branży MICE. Nabór do drugiej edycji programu odbędzie się w grudniu 2022 roku.