Modlin – w tym roku już pół miliona pasażerów

archiwum lotniska w Modlinie

Przez pierwsze trzy miesiące tego roku, port lotniczy w Modlinie obsłużył 0,5 mln pasażerów, to o 65 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2014. Od chwili otwarcia lotniska w lipcu 2012, przez lotnisko przewinęło się ponad 3,4 mln pasażerów. Według władz portu lotniczego, w tym roku Modlin obsłuży ok. 2,5 mln osób.
W niedzielę został wprowadzony nowy, letni rozkład lotów a w nim dziesięć nowych połączeń. Są to trzy zupełnie nowe kierunki z Modlina (Lizbona, Kopenhaga, Ateny), oraz siedem sezonowych, które powróciły po przerwie zimowej (Palma, Marsylia, Trapani, Piza, Chania, Saloniki, Alicante).
W tegorocznym sezonie letnim z na lotnisku Warszawa/Modlin odbędzie się o 51 proc. więcej operacji lotniczych niż w sezonie letnim roku ubiegłego i o 21 proc. więcej niż minionej zimy.
W tym roku najwięcej pasażerów skorzystało na trasie Modlin – Londyn Stansted (82 571 osób). W pierwszej piątce najpopularniejszych tras w pierwszym kwartale znalazły się również: Bruksela Charleroi (39 301), Wrocław (36 353), Gdańsk (30 684) oraz Rzym Ciampino (28 724).